VIII Sauna Festival już w ten weekend

Już w najbliższy weekend, 1-2 grudnia, we wrocławskim aquaparku odbędzie się kolejna edycja festiwalu saunowego. To prawdziwy maraton rytuałów aromatycznych w wykonaniu najlepszych saunamistrzów. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalny konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na to saunowe święto.

  • fot. Aquapark Wrocław


W trakcie VIII Sauna Festivalu swoje umiejętności zaprezentują zaproszeni wirtuozi saunowi ze Słowenii – Leon Strok, Uros Smajdek oraz Vid Campus, a także zespół mistrzów ceremonii z wrocławskiego aquaparku. W programie zaplanowano ponad 50 unikalnych ceremonii zapachowych, z których każda wyróżniać się będzie przemyślaną choreografią, pieczołowicie dobranymi strojami, ale przede wszystkim będzie prawdziwym saunowym koncertem aromatów i gorącego powietrza.

– Prawidłowo przeprowadzony rytuał aromatyczny to swego rodzaju wyjątkowe przeżycie. Ceremonie, prowadzone zwykle w klasycznych saunach fińskich, polegają na polewaniu rozgrzanych kamieni olejkami eterycznymi. Poprzez wykonany ruch saunamistrza za pomocą ręcznika, zostaje rozprowadzona aromatyczna para, która unosi się w całej saunie. Należy pamiętać, że udział w ceremoniach ma dobroczynny wpływ na organizm i nastrój – tłumaczy organizatorka przeglądu, kierowniczka Saunarium Aquaparku Wrocław Patrycja Mierzejewska.

Każda kolejna edycja festiwalu poświęcona jest gościom z innego rejonu świata. W ubiegłych latach swój kunszt prezentowali między innymi przedstawiciele Malezji, Hawajów, USA, Danii, Niemiec czy Węgier. W tym roku na zaproszenie wrocławskiego Aquaparku, na festiwalu zagoszczą mistrzowie z Ljubljany, stolicy Słowenii.

Saunamistrzowie o swojej pracy

Co mówią o swojej pracy? Dla Urosa Smajdka tajemnicą idealnego rytuału saunowego jest powolne tempo, umiejętność pobudzenia wszystkich zmysłów, ale przede wszystkim zakończenie ceremonii w spektakularny sposób. Z kolei Leon Strok prawidłowo skomponowaną ceremonię porównuje do dobrze napisanej opowieści, jak mówi powinna mieć intrygujący początek, bogate rozwinięcie i mocny finał. Wśród najbardziej inspirujących zapachów, słoweńscy mistrzowie zgodnie wymieniają orzeźwiające, cytrusowe nuty oraz słodkie, kojące zapachy jak wiśnia czy kwiat lawendy.  

Na VIII Sauna Festival nie obowiązują dodatkowe bilety wstępu. Wejściówki do saunarium można nabyć drogą online poprzez elektroniczny sklep aquaparku lub bezpośrednio w kasach obiektu. Co ważne, w dniu imprezy, przy wejściu do saunarium wydawane będą opaski w różnych kolorach, które będą stanowiły bilet na ceremonie aromatyczne. Pierwszeństwo mają osoby posiadające opaskę w kolorze, w jakim oznaczona jest dana ceremonia. W przypadku wolnych miejsc w saunie, gość może wziąć udział w ceremonii oznaczonej innym kolorem niż kolor jego opaski.

Opaski stanowiące wejściówkę na ceremonie zapachowe, będą wydawane tylko osobom, które zakupiły bilet lub karnet całodzienny (w tym także karnet VIP). Osoby z karnetami oraz biletami 2h, 3h otrzymają opaski neutralne.

Wygraj bilety na VIII Sauna FestivalZgłoś uwagę