Podzespoły Airbus Helicopters z Wrocławia – inwestycja warta 10 mln dolarów

W 2016 roku UTC Aerospace Systems zainwestuje ponad 10 milionów dolarów w swój zakład produkcyjny we Wrocławiu. Celem jest m.in. wsparcie programu Airbus Helicopters H175. Inwestycja oznacza zwiększenie zatrudnienia o ponad 100 osób.

  • UTC Aerospace Systems we Wrocławiu

    UTC Aerospace Systems inwestuje we Wrocławiu, fot. inwestor

  • UTC Aerospace Systems we Wrocławiu

    UTC Aerospace Systems inwestuje we Wrocławiu, fot. inwestor


Wrocławski zakład UTC Aerospace Systems zajmuje się m.in. produkcją układów służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach oraz śmigłowcach. Rozszerzenie zdolności produkcyjnych ma na celu wsparcie nowych programów, takich jak Airbus Helicopters H175. We wrocławskich zakładach będą produkowane siłowniki do układów sterowania dla tych śmigłowców. Produkty będą dostarczane bezpośrednio z Wrocławia do zakładów Airbus Helicopters w Marignane we Francji od 2016 r. Planowana inwestycja pozwoli stworzyć 100 nowych miejsc pracy. Obecnie zakłady produkcyjne we Wrocławiu zatrudniają około 1000 pracowników.

– Cieszę się, że będziemy wspierać Airbus Helicopters w naszych wrocławskich zakładach. Polska jest dla nas strategicznym regionem. Jesteśmy silnie obecni na tym rynku od wielu lat. W przyszłości planujemy następne inwestycje, które przyczynią się do rozwoju polskiej gospodarki i sektora lotniczego – mówi Andreas Schell, szef działu Actuation & Propeller Systems w UTC Aerospace Systems.

Podzespoły Airbus Helicopters będą produkowane we Wrocławiu

Przedstawiciele firmy podkreślają, że ta kolejna inwestycja UTC Aerospace Systems w działalność produkcyjną w Polsce potwierdza szybki wzrost krajowego sektora lotniczego i technologicznego. W lipcu 2014 r. zakłady produkcyjne we Wrocławiu zostały rozbudowane o nowoczesne Globalne Centrum Inżynieryjne. Prowadzone są tam m.in. badania nad rozwojem mechanicznych systemów lotniczych.

– Inwestycja we Wrocławiu stanowi kolejny rozdział w 50-letniej historii innowacyjności i partnerstwa pomiędzy UTC Aerospace Systems, a Airbus Helicopters, zwłaszcza w kontekście planowanej budowy polskich zakładów Airbus Helicopters w Łodzi – informuje firma w komunikacie prasowym.

UTC Aerospace Systems projektuje, produkuje oraz serwisuje zintegrowane systemy i komponenty dla przemysłu lotniczego i obronnego. Firma wspiera grono międzynarodowych klientów dzięki rozmieszczonym na całym świecie jednostkom produkcyjnym i serwisowym. United Technologies Corp. z siedzibą w Farmington w stanie Connecticut dostarcza zaawansowane technologicznie systemy i usługi dla branży budowlanej oraz lotniczo-kosmicznej.Zgłoś uwagę