„Twój Vincent” walczy o Nagrodę Publiczności – zagłosuj

Niezwykła animacja „Twój Vincent” stworzona m.in. we Wrocławiu w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana walczy o Nagrodę Publiczności tegorocznej edycji „polskich Oscarów”, czyli 20. konkursu Polskich Nagród Filmowych ORŁY. Głosy można oddawać poprzez stronę internetową do 25 marca.


Animacja „Twój Vincent” ma ogromną szansę na zwycięstwo w walce o Nagrodę Publiczności na tegorocznej edycji „polskich Oscarów”. Aby pomóc w zdobyciu tego prestiżowego tytułu, należy wejść na stronę internetową orly.film.wp.pl i oddać swój jakże cenny głos. Głosować można do 25 marca. Obok animacji, która powstawała m.in. we Wrocławiu o miano Nagrody Publiczności ubiegają się także "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland oraz "Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego.

„Twój Vincent” powalczy także o nagrody w pięciu innych kategoriach: najlepszy montaż, odkrycie roku, najlepszą muzykę, najlepszą scenografię oraz najlepszy film. 

Animacja cieszy się niespotykaną popularnością. Została sprzedana do kin w blisko 140 krajach! Zdobyła Europejską Nagrodę Filmową, Nagrodę EDA oraz Nagrody na festiwalach w Annecy i Szanghaju.

O sukcesie „Twojego Vincenta” można przeczytać TUTAJ.

„Polskie Orły” 26 marca

Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2018 odbędzie się 26 marca w Teatrze Polskim w Warszawie. Od 1999 roku uroczystość organizowana jest przez Niezależną Fundację Filmową, a statuetki przyznawane są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej w 19 kategoriach. Nagroda Publiczności wręczana jest natomiast od 2002 roku. 

Nominacje dla filmu o Vincencie van Goghu to nie jedyny wrocławski akcent tegorocznej edycji nagród. Wśród nominowanych znalazły się także inne filmy, w których realizację wkład miał Wrocław. Filmy „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, czy „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, które zdobyły nominacje łącznie aż w 12 kategoriach, to projekty wsparte przez Dolnośląski Konkurs Filmowy, czyli regionalny fundusz filmowy prowadzony przez instytucję kultury Odra-Film. Finansowany jest ze środków Gminy Wrocław i Województwa Dolnośląskiego.

Nominanacje dla projektów związanych z Wrocławiem

 • Najlepszy film - „Pokot”, reż. Agnieszka Holland i Kasia Adamik; „Twój Vincent”, reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman
 • Najlepsza reżyseria - Agnieszka Holland i Kasia Adamik, „Pokot”
 • Najlepszy scenariusz - Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland, „Pokot”
 • Najlepsze zdjęcia -  Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski, „Pokot”
 • Najlepsza główna rola męska - Jakub Gierszał, „Najlepszy”
 • Najlepsza główna rola kobieca - Agnieszka Mandat, „Pokot”
 • Najlepszy montaż - Jarosław Barzan, „Najlepszy”
 • Najlepszy dźwięk - Radosław Ochnio, „Królewicz Olch”; Tomasz Dukszta, „Najlepszy”; Andrzej Lewandowski, Mattias Eklund, „Pokot”
 • Odkrycie roku - Dorota Kobiela i Hugh Welchman za najlepszą reżyserię filmu „Twój Vincent”
 • Najlepsza drugoplanowa rola męska - Arkadiusz Jakubik, „Najlepszy”
 • Najlepsza muzyka - Clint Mansell, „Twój Vincent”
 • Najlepsza scenografia - Matthew Button, Piotr Dominiak, „Twój Vincent”


Zgłoś uwagę