wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. „Twój Vincent” walczy o Nagrodę Publiczności – zagłosuj
„Twój Vincent” walczy o Nagrodę Publiczności – zagłosuj

Niezwykła animacja „Twój Vincent” stworzona m.in. we Wrocławiu w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana walczy o Nagrodę Publiczności tegorocznej edycji „polskich Oscarów”, czyli 20. konkursu Polskich Nagród Filmowych ORŁY. Głosy można oddawać poprzez stronę internetową do 25 marca.

Reklama

Animacja „Twój Vincent” ma ogromną szansę na zwycięstwo w walce o Nagrodę Publiczności na tegorocznej edycji „polskich Oscarów”. Aby pomóc w zdobyciu tego prestiżowego tytułu, należy wejść na stronę internetową orly.film.wp.pl i oddać swój jakże cenny głos. Głosować można do 25 marca. Obok animacji, która powstawała m.in. we Wrocławiu o miano Nagrody Publiczności ubiegają się także "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland oraz "Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego.

„Twój Vincent” powalczy także o nagrody w pięciu innych kategoriach: najlepszy montaż, odkrycie roku, najlepszą muzykę, najlepszą scenografię oraz najlepszy film. 

Animacja cieszy się niespotykaną popularnością. Została sprzedana do kin w blisko 140 krajach! Zdobyła Europejską Nagrodę Filmową, Nagrodę EDA oraz Nagrody na festiwalach w Annecy i Szanghaju.

O sukcesie „Twojego Vincenta” można przeczytać TUTAJ.

„Polskie Orły” 26 marca

Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2018 odbędzie się 26 marca w Teatrze Polskim w Warszawie. Od 1999 roku uroczystość organizowana jest przez Niezależną Fundację Filmową, a statuetki przyznawane są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej w 19 kategoriach. Nagroda Publiczności wręczana jest natomiast od 2002 roku. 

Nominacje dla filmu o Vincencie van Goghu to nie jedyny wrocławski akcent tegorocznej edycji nagród. Wśród nominowanych znalazły się także inne filmy, w których realizację wkład miał Wrocław. Filmy „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, czy „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, które zdobyły nominacje łącznie aż w 12 kategoriach, to projekty wsparte przez Dolnośląski Konkurs Filmowy, czyli regionalny fundusz filmowy prowadzony przez instytucję kultury Odra-Film. Finansowany jest ze środków Gminy Wrocław i Województwa Dolnośląskiego.

Nominanacje dla projektów związanych z Wrocławiem

 • Najlepszy film - „Pokot”, reż. Agnieszka Holland i Kasia Adamik; „Twój Vincent”, reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman
 • Najlepsza reżyseria - Agnieszka Holland i Kasia Adamik, „Pokot”
 • Najlepszy scenariusz - Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland, „Pokot”
 • Najlepsze zdjęcia -  Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski, „Pokot”
 • Najlepsza główna rola męska - Jakub Gierszał, „Najlepszy”
 • Najlepsza główna rola kobieca - Agnieszka Mandat, „Pokot”
 • Najlepszy montaż - Jarosław Barzan, „Najlepszy”
 • Najlepszy dźwięk - Radosław Ochnio, „Królewicz Olch”; Tomasz Dukszta, „Najlepszy”; Andrzej Lewandowski, Mattias Eklund, „Pokot”
 • Odkrycie roku - Dorota Kobiela i Hugh Welchman za najlepszą reżyserię filmu „Twój Vincent”
 • Najlepsza drugoplanowa rola męska - Arkadiusz Jakubik, „Najlepszy”
 • Najlepsza muzyka - Clint Mansell, „Twój Vincent”
 • Najlepsza scenografia - Matthew Button, Piotr Dominiak, „Twój Vincent”

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl