Trwają zapisy na turniej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Tylko do 7 października trwają zapisy na turniej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym mogą wziąć udział drużyny chłopców i dziewczynek w wieku 6-12 lat. Najlepsi zagrają w maju 2019 r. na PGE Stadionie Narodowym. Swoje zespoły mogą zgłaszać szkoły podstawowe, UKS-y, a także kluby i organizacje sportowe.

  • fot. www.zpodworkanastadion.pl


To już XIX edycja popularnego turnieju dla dzieci „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który jest zarazem największymi dziecięcymi rozgrywkami piłkarskimi w Europie – dotychczas udział w turnieju wzięło aż 1,5 miliona zawodników.

Najmłodsi rywalizują ze sobą w trzech kategoriach: do 8 lat, do 10 lat oraz do 12 lat. Należy pamiętać, że zgłoszenia można wysyłać tylko do 7 października, gdyż już w tym miesiącu rozpoczną się rozgrywki na poziomie gminnym i powiatowym.

Swoje drużyny mogą zgłaszać szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby piłkarskie, akademie oraz inne organizacje sportowe. Zwycięzcy eliminacyjnych rozgrywek w marcu i kwietniu 2019 zmierzą się ze sobą w finałach wojewódzkich, a najlepsi z najlepszych w maju pojadą do Warszawy, gdzie na PGE Narodowym, kilka godzin przed finałem Pucharu Polski, wezmą udział w Wielkim Finale dziecięcego turnieju.

Najlepsi zagrają na PGE Narodowym

Najlepsze drużyny w każdej z kategorii poza pamiątkowym pucharem otrzymają także bilety na mecz reprezentacji Polski. Co ciekawe, od udziału w tym turnieju swoje piłkarskie kariery rozpoczynali tacy zawodnicy jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński. Ponadto, zdobywcy pucharu uczestniczą w piłkarskich wydarzeniach oraz odwiedzają największe stadiony świata. Dotychczasowi triumfatorzy zwiedzili m.in. Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu czy San Siro.

Co ważne, już od poziomu wojewódzkiego rozgrywki są pod obserwacją selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Na obiecujących piłkarzy i utalentowane piłkarki z kategorii U-12 czekają nie tylko indywidualne laury, ale także zaproszenia na Letnią oraz Zimową Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowania najbardziej uzdolnionych zawodników, którzy za jakiś czas mogą trafić do najmłodszej reprezentacji Polski U-15.

Celem turnieju jest popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, spełnianie ich dziecięcych marzeń, a także możliwość wyłowienia tych najbardziej utalentowanych zawodników, przed którymi otworzą się bramy piłkarskiego raju.

Zapisy do 7 października

Aby zapisać swoją drużynę (może to uczynić trener lub nauczyciel) należy wejść na stronę www.zpodworkanastadion.pl i wypełnić odpowiedni formularz. Zgłoszenia przyjmowane są do najbliższej niedzieli, 7 października. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Nowym zapisem w regulaminie turnieju jest dopuszczenie do udziału we wszystkich kategoriach wiekowych dziewczynek, które na co dzień występują w oficjalnych młodzieżowych rozgrywkach klubowych. Zasada ta dotyczy również najmłodszej kategorii (U-8) chłopców. Z kolei ci starsi mogą trenować w klubach, ale nie mogą być uprawnieni do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19. Reguła ta nie dotyczy jedynie reprezentacji szkół, którym wolno zgłosić każde dziecko będące uczniem danej placówki, nawet młodych piłkarzy grających na co dzień w lidze w klubowych barwach.Zgłoś uwagę