Trener Lavicka przedłużył kontrakt ze Śląskiem

Do końca czerwca 2022 roku

  • Piotr Waśniewski i Vitezslav Lavicka (fot. Krystyna Pączkowska www.slaskwroclaw.pl)

    Piotr Waśniewski i Vitezslav Lavicka (fot. Krystyna Pączkowska www.slaskwroclaw.pl)


„Człowiek z dużą klasą”

– Trener Lavička zrealizował zadania, które zakładaliśmy na początku naszej współpracy. Najpierw przeprowadził drużynę przez trudny okres walki o utrzymanie, a następnie zespół pod jego wodzą z dość dużym spokojem zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Po jego półtorarocznym pobycie w naszym klubie śmiało możemy powiedzieć, że potwierdziły się również informacje, które wcześniej słyszeliśmy na jego temat: to nie tylko profesjonalista, ale także człowiek z dużą klasą, który darzy szacunkiem każdą osobę, z którą przychodzi mu pracować – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Założone zadania w pełni wykonane

Vitezslav Lavicka do Śląska trafił na początku 2019 roku. Jego pierwszym zadaniem było utrzymanie zespołu w ekstraklasie, a następnie – po ustabilizowaniu sytuacji – awans do grupy mistrzowskiej. Ten drugi cel został osiągnięty kilka dni meczu – po wyjazdowej wygranej 2:1 z Wisłą Płock wrocławianie zapewnili sobie miejsce w górnej ósemce. Aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli z 11 punktami straty do lidera.

– Cieszę się, że stawimy dziś kolejny krok naprzód. Poznałem dobrze klub, jego historię, ludzi w nim pracujących i chciałbym dalej być jego częścią. Moja filozofia pracy się nie zmienia – chcemy dalej się rozwijać i osiągać założone cele, a jest to możliwe wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy całego sztabu szkoleniowego, zawodników, wszystkich pracowników klubu oraz kibiców – podkreśla Vitezslav Lavicka.

Dwa tytuły trenera miesiąca

Dodajmy jeszcze, że wyniki osiągane przez drużynę prowadzoną przez czeskiego szkoleniowca znalazły uznanie także w innych piłkarskich ośrodkach w Polsce. Trener Lavicka dwukrotnie odbierał tytuł szkoleniowca miesiąca w PKO BP Ekstraklasy – w sierpniu i listopadzie 2019 roku.

Najbliższe spotkanie Śląska Wrocław odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca, o godzinie 17:30. Wyjazdowym rywalem WKS-u będzie Legia Warszawa.Zgłoś uwagę