Światowe Igrzyska Sportowe 2017

W 2021 r. igrzyska The World Games odbędą się w USA

11. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games w 2021 r. odbędą się w amerykańskim mieście Birmingham. O prawo do organizacji igrzysk rywalizowały także rosyjskie miasto Ufa oraz stolica Peru miasto Lima.

  • Birmingham

    W 2021 r. igrzyska The World Games odbędą się w amerykańskim mieście Birmingham


Decyzja o wyborze kolejnego miasta-gospodarza zapadła w czwartek podczas finalnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego IWGA, które odbyło się w Lozannie. Birmingham to największe miasto stanu Alabama, liczące ok. 210 tysięcy mieszkańców.

Uzasadniają decyzję przewodniczący International World Games Assosiation Jose Perurena powiedział, że zwycięskie miasto spełniło wszystkie oczekiwania pod kątem wymaganych obiektów i infrastruktury towarzyszącej. Może także liczyć na wsparcie lokalnej administracji i krajowego komitetu olimpijskiego. Birmingham będzie po raz pierwszy gościło u siebie tak duże wydarzenie sportowe.

– Cieszy nas, że igrzyska The World Games będziemy mogli zorganizować w lipcu 2021 w Birmingham  i jesteśmy pewni, że miasto zaoferuje optymalne warunki do ich organizacji. Wszystkie prezentacje kandydatów były znakomicie przygotowane, a podjęcie ostatecznej decyzji nie było łatwe. Nie mamy wątpliwości, że igrzyska muszą być znakomicie zorganizowane. Jesteśmy przekonani, że Birmingham wykroczy poza oczekiwania nasze i sportowców –  dodał Jose Perurena.

Umowa z miastem – gospodarzem może zostać podpisana w kwietniu 2015 r., po zatwierdzeniu decyzji przez Walne Zgromadzenie. Czwartkowa decyzja IWGA oznacza, że czterdzieści lat po inauguracyjnej edycji igrzysk w Santa Clara w 1981 r., The World Games wracają do USA.

Proces wyboru miasta gospodarza rozpoczął się na początku 2014 r. Flaga IWGA zostanie przekazana przedstawicielom Birmingham podczas ceremonii zamknięcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu.Zgłoś uwagę