Światowe Igrzyska Sportowe 2017

The World Games 2017 ze wsparciem Ministra Sportu i Turystyki

„Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera i będzie wspierać organizację The World Games 2017 we Wrocławiu. Nic się w tym zakresie nie zmienia. Będziemy chcieli zwiększyć na to środki, bo to jest doskonała promocja Polski. Biorąc pod uwagę liczbę zawodników, trenerów i kadry szkoleniowej, która będzie wtedy we Wrocławiu, to warto, żeby ta impreza była dobrze zorganizowana i przyniosła wymierny efekt dla całego kraju i całego polskiego sportu” – zapewniał nowy Minister Sportu i Turystyki.


Minister Witold Bańka wziął udział w 3. spotkaniu Partnerów Sportowych The World Games 2017, które odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. W spotkaniu wziął udział także prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, wiceprezydent miasta Wojciech Adamski, Sekretarz Generalny PKOl Adam Krzesiński, dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games Joachim Gossow i przedstawiciele 31 federacji, związków oraz stowarzyszeń sportowych, których dyscypliny znalazły się w programie wrocławskich Igrzysk.

Adam Krzesiński zapewnił, że Polski Komitet Olimpijski zadba o jednolity ubiór polskiej reprezentacji, która może liczyć nawet 400 osób. Przedstawiciele PKOl, ministerstwa sportu i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego stworzą także zespół koordynujący wszystkie prace związane z przygotowaniem naszej kadry do Igrzysk. Radca ministra sportu Andrzej Banasiak przypomniał z kolei przedstawicielom federacji sportowych, że ministerstwo prowadzi program wsparcia dla dyscyplin The World Games i zaprezentował procedurę, dzięki której związki mogą starać się o dofinansowanie z budżetu państwa.

Prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games Piotr Przygoński zaprezentował raport ze stanu przygotowań miasta do organizacji imprezy. Na czwartek i piątek zaplanowano indywidualne spotkania przedstawicieli dyscyplin sportowych z pracownikami Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.Zgłoś uwagę