Testowa pielgrzymka na rolkach

„Zerowa” pielgrzymka na rolkach z Wrocławia na Jasną Górę jest testową wyprawą, do uczestnictwa której organizatorzy szukają dwie osoby. Po przetarciu szlaku w przyszłym roku wyruszy oficjalnie po raz pierwszy rolkowa pielgrzymka z Wrocławia.

  • "Zerowa" pielgrzymka na rolkach Wrocław - Jasna Góra

    "Zerowa" pielgrzymka na rolkach Wrocław - Jasna Góra


Wrocławska „zerowa” pielgrzymka na rolkach rusza 27. lipca. Organizatorem pielgrzymki jest Prywatne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Savio. – Jest to pielgrzymka „testowa” – próba, która ma pokazać ile czasu i jakich dróg potrzebujemy – mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor Liceum, który też zapowiada udział w pielgrzymce. Dystans z Wrocławia na Jasną Górę to ok 300 kilometrów. – Na pokonanie tego dystansu na rolkach wystarczą trzy dni – dodaje ks. Babiak. – Proszę jednak pamiętać o zasadzie by mierzyć siły na zamiary. Udział w pielgrzymce wiąże się z koniecznością samodzielnego przejechania, bez przerwy 30 km.

Podobną pielgrzymkę organizuje się już od kilku lat w Warszawie. W przyszłym roku z Wrocławia ma wyruszyć pierwsza pielgrzymka na rolkach.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę wydarzenia stworzoną na facebook.com - kliknij.Zgłoś uwagę