Tegoroczna edycja Sky Tower Run przeniesiona na 2021 rok

24 maja ponad tysiąc śmiałków miało zmierzyć się z wrocławskim wieżowcem w ramach biegu po schodach Sky Tower Run. Ograniczenia epidemiczne sprawiły, że impreza została odwołana i przeniesiona na przyszły rok.


– Podjęcie decyzji o przeniesieniu Sky Tower Run na przyszły rok nie było łatwe. Szczególnie, że wciąż otrzymywaliśmy informacje o tym, jak wielu biegaczy nie może doczekać się majowego startu w zawodach. Jednak obecna sytuacja zmusiła nas do przeorganizowania imprezy. Nie tracimy jednak pogody ducha i wierzymy, że w przyszłym roku pełni sił i głodni sportowych emocji spotkamy się w Sky Tower, aby po raz siódmy wbiec na jego szczyt – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, jednego ze współorganizatorów imprezy.

Kolejna edycja w 2021 roku

Organizatorzy zdecydowali się odwołać zawody. Odbędą się one w najbliższym możliwym terminie, choć dopiero w przyszłym roku. Z racji tego, że tradycyjnie kolejna edycja Sky Tower Run zaplanowana jest na maj, niewykluczone, że w przyszłym roku zostaną zorganizowane dwie edycje biegu.

1142 schody w pięć minut

Sky Tower Run to jeden z najbardziej wymagających biegów, a w ramach wydarzenia odbywają się również mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Uczestnicy muszą zmierzyć się niemal z 50 piętrami, pokonując po drodze 1142 schody. Najlepsi robią to w czasie poniżej pięciu minut. Z roku na rok lista startowa zapełnia się coraz szybciej, a grupa śmiałków, chętnych do zdetronizowania mistrzów, wydłuża się.

Jak informują organizatorzy, wszystkie opłaty startowe zachowują ważność do kolejnej edycji. Z racji wyjątkowej sytuacji i tzw. „siły wyższej” zwroty wpłaconych środków nie będą dokonywane.Zgłoś uwagę