Taniec i komedia absurdu – w Imparcie ruszają dwa nowe cykle

Już 22 września wrocławwski Impart zainauguruje dwa nowe cykle – „Doktor absurdu przedstawia” oraz „Taniec w Imparcie”. Na oba wydarzenia są jeszcze bilety

  • taniec, impart

    fot. Aleksander Joachimiak, Teatr ROZBARK


Kabaretowo...

Gospodarzem pierwszego cyklu będzie Ścibor Szpak, zdobywca Grand Prix na przeglądzie kabaretów PAKA w 2012 oraz na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w 2013.

– W ramach cyklu „Doktor absurdu przedstawia” chciałbym przybliżyć osoby, które niekoniecznie wywodzą się ze środowisk kabaretowych, ale prezentują w jakiś sposób komiczne spojrzenie na świat. W każdym odcinku pojawi się gość, który będzie się specjalizował w czymś innym – będziemy mieli program poświęcony piosence francuskiej, w innym skupimy się na reklamie itd. – zachęca gospodarz programu.

Doktor absurdu przedstawia… – impreza kabaretowa

Doktor absurdu przedstawia… – impreza kabaretowa

Kabaret
Termin 22 września 2019 18:00

Miejsce Impart

Zobacz


W każdym odcinku „Doktora absurdu” Ściborowi będzie towarzyszył wyjątkowy gość. 22 września gospodarz wystąpi wspólnie z Justyną Szafran, aktorką Teatru Muzycznego Capitol.

– Według mnie Justyna jest artystką o niezwykłej wrażliwości; urzekająco balansuje między subtelnością i rubasznością; ma niejednoznaczną osobowość sceniczną, potrafi zaskakiwać. Posiada nie tylko ogromny talent wokalny, ale i komediowy i wbrew temu, co często deklaruje ze sceny, jest bardzo inteligentna. Do tego jej miłość do piosenki francuskiej pokrywa się z moją. Występowaliśmy już wspólnie w Capitolu, w Antykabarecie. Liczę na to, że zaprezentujemy szczyt tego, co da się wydusić z naszych wspólnych dokonań – komentuje Ścibor Szpak.

Tanecznie...

Również 22 września na scenie teatralnej Impartu rozpocznie się „Lorem Ipsum”, autorski grupy Vagabond Physical Collective, nieformalnego kolektywu artystycznego tworzonego przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny.

„Lorem Ipsum” – czyli taniec w Imparcie

„Lorem Ipsum” – czyli taniec w Imparcie

Teatr tańca
Termin 22 września 2019 20:00

Miejsce Sala duża Impart

Zobacz

„Lorem Ipsum” opowiada o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień – wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Bilety na oba wydarzenia są dostępne na www.strefakultury.pl i w kasach Strefy Kultury Wrocław (Barbara, ul. Świdnicka 8B oraz Impart, ul. Mazowiecka 17).Zgłoś uwagę