„Talent Miłosierdzia” – zbiórka żywności

Artykuły spożywcze zapakowane do papierowej torby trafią do najbardziej potrzebujących przed świętami Wielkanocnymi. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna tegoroczną kampanię „Talent Miłosierdzia”. 6500 papierowych toreb trafi na Dolny Śląsk.

  • Talent Miłosierdzia

    Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna kampanię „Talent Miłosierdzia 2017"


Caritas Archidiecezji Wrocławskiej kampanię „Talent Miłosierdzia” organizuje od 2016 r. W ubiegłym roku ambasadorami akcji byli m.in. metropolita wrocławski oraz przedstawiciele władz samorządowych Wrocławia i województwa dolnośląskiego. W tym roku kampanię wsparli rektorzy wrocławskich uczelni, którzy zapewnili o pomocy w rozpropagowaniu akcji wśród społeczności akademickiej.

– Akcji „Talent miłosierdzia” w archidiecezji wrocławskiej budzi świadomość i otwiera serca ludzi na potrzeby osób najuboższych. Pragniemy wesprzeć potrzebujących w okresie nadchodzących świąt Wielkanocnych. Paczka żywnościowa jest dla wielu rodzin czy osób chorych i samotnych dużym wsparciem i rzeczywistą pomocą – mówi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dodaje, że akcja zainaugurowana w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem: – Zwykłe papierowe torby z nadrukowaną instrukcją użytkowania w błyskawicznym tempie zostały pobrane, a następnie wracały wypełnione żywnością i ponownie były zabierane, dzięki czemu wolontariusze i pracownicy Caritas mogli przygotować wiele tysięcy paczek dla osób ubogich. Również w tym roku 6500 papierowych toreb trafi na Dolny Śląsk.

„Talent Miłosierdzia” – jak pomóc?

Na każdej z kilku tysięcy toreb została umieszczona „instrukcja obsługi” kampanii. Po pierwsze trzeba zaopatrzyć się w torbę. Po drugie – wypełnić ją najbardziej potrzebnymi artykułami spożywczymi. I po trzecie – przekazać torbę w swojej parafii lub w siedzibie Caritas. Papierowe torby akcji można otrzymać w parafialnych zespołach Caritas oraz w siedzibie Caritas przy ul. Katedralnej.Zgłoś uwagę