wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Talent Miłosierdzia” – zbiórka żywności

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna kampanię „Talent Miłosierdzia 2017"

Artykuły spożywcze zapakowane do papierowej torby trafią do najbardziej potrzebujących przed świętami Wielkanocnymi. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna tegoroczną kampanię „Talent Miłosierdzia”. 6500 papierowych toreb trafi na Dolny Śląsk.

Reklama

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej kampanię „Talent Miłosierdzia” organizuje od 2016 r. W ubiegłym roku ambasadorami akcji byli m.in. metropolita wrocławski oraz przedstawiciele władz samorządowych Wrocławia i województwa dolnośląskiego. W tym roku kampanię wsparli rektorzy wrocławskich uczelni, którzy zapewnili o pomocy w rozpropagowaniu akcji wśród społeczności akademickiej.

– Akcji „Talent miłosierdzia” w archidiecezji wrocławskiej budzi świadomość i otwiera serca ludzi na potrzeby osób najuboższych. Pragniemy wesprzeć potrzebujących w okresie nadchodzących świąt Wielkanocnych. Paczka żywnościowa jest dla wielu rodzin czy osób chorych i samotnych dużym wsparciem i rzeczywistą pomocą – mówi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dodaje, że akcja zainaugurowana w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem: – Zwykłe papierowe torby z nadrukowaną instrukcją użytkowania w błyskawicznym tempie zostały pobrane, a następnie wracały wypełnione żywnością i ponownie były zabierane, dzięki czemu wolontariusze i pracownicy Caritas mogli przygotować wiele tysięcy paczek dla osób ubogich. Również w tym roku 6500 papierowych toreb trafi na Dolny Śląsk.

„Talent Miłosierdzia” – jak pomóc?

Na każdej z kilku tysięcy toreb została umieszczona „instrukcja obsługi” kampanii. Po pierwsze trzeba zaopatrzyć się w torbę. Po drugie – wypełnić ją najbardziej potrzebnymi artykułami spożywczymi. I po trzecie – przekazać torbę w swojej parafii lub w siedzibie Caritas. Papierowe torby akcji można otrzymać w parafialnych zespołach Caritas oraz w siedzibie Caritas przy ul. Katedralnej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl