Inwestowanie na giełdzie dla seniorów

Czy inwestowanie na giełdzie to zajęcie dla seniorów i czy to mogą być łatwe i szybkie pieniądze – m.in. na te tematy będą rozmawiać uczestnicy bezpłatnego szkolenia dla seniorów zorganizowanego przez ekspertów giełdowych.

  • Pieniądze

    Bezpłatne szkolenie giełdowe.


W poniedziałek, 27 października, we Wrocławiu odbędzie się bezpłatne szkolenie dla seniorów z inwestowania na giełdzie organizowane w ramach programu Akcjonariat Obywatelski realizowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa i partnerów programu.

Spotkanie poprowadzą eksperci giełdowi, którzy w ciekawy i prosty sposób wyjaśnią trudne i skomplikowane zagadnienia – m.in. jak założyć rachunek maklerski, jak działa giełda, skąd bierze się dywidenda, kurs akcji i na co zwracać uwagę przy wyborze spółki.

– Podczas szkolenia uczestnicy poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych, podstawy analizy fundamentalnej i technicznej oraz najważniejsze strategie inwestycyjne. Otrzymują również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie, oraz jak korzystać ze swoich praw, jako akcjonariusz spółki giełdowej. Poznają także podstawy psychologii inwestowania. Tematy brzmią poważnie, ale mówimy o nich w jasny, zrozumiały sposób – mówi Jacek Romanowicz z Biura Komunikacji Społecznej Ministerstwo Skarbu Państwa.

Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne oraz weźmie udział w konkursach z nagrodami. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Warsztaty są otwarte dla seniorów, ale jak mówią organizatorzy może w nich wziąć udział każdy bez względu na wiek.

Zapisy na szkolenie na stronie Akcjonariatu Obywatelskiego, telefoniczne (71)-332 95 67 lub mailem -akcjonariat@sii.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Kolejne spotkania z tego cyklu będą we Wrocławiu w lutym, marcu i kwietniu.

Szkolenie odbędzie 27 października, w godz. 13 – 15.30, na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ul. Komandorska 118/120, bud. E, sala 100.Zgłoś uwagę