Ruszyła budowa nowej szkoły na Wojszycach

Na początku lipca wbito pierwszą łopatę na budowie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej na styku Wojszyc oraz Jagodna. Koniec prac w 2023 r.

  • Tutaj powstanie nowa szkoła /fot. Janusz Krzeszowski

    Tutaj powstanie nowa szkoła /fot. Janusz Krzeszowski


Na placu budowy nowej szkoły dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków pojawiły się koparki wykonujące pierwsze prace ziemne. Zgodnie z założeniami przebudowana zostanie także ul. Asfaltowa, co zwiększy komfort oraz bezpieczeństwo przy dojeździe do placówki. Kierowcy będą mieć do dyspozycji 104 miejsca postojowe. 

W nowej szkole zaplanowano ponad 40 sal lekcyjnych, w tym pracownie specjalistyczne. Przygotowane zostaną świetlice, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze.

Budynek zostanie podzielony na pięć części dedykowanych dzieciom i młodzieży w różnych grupach wiekowych (przedszkole, klasy 1-3, klasy 4-8). Pojawi się też strefa sportu, zabawy i rekreacji z boiskiem do piłki nożnej, bieżnią, skocznią do skoku w dal i placami zabaw dla dzieci oraz strefa cicha sprzyjająca nauce.

Wedlug planu pracowni Major Architekci sale lekcyjne będą doświetlane od wschodu oraz zachodu. Jednym z założeń było unikanie południowej ekspozycji, co mogłoby negatywnie wpłynąć na prowadzenie zajęć - zwłaszcza w czasie upałów. Wykonawcą inwestycji jest firma AWM Budownictwo S.A. Koszt realizacji to 48 mln zł. Gmina Wrocław na budowę szkoły planowała przeznaczyć ok. 66,5 mln zł.Zgłoś uwagę