Szczyt Burmistrzów Przeciwko Antysemityzmowi

Szczyt Burmistrzów Przeciwko Antysemityzmowi to nowa inicjatywa, w której biorą udział burmistrzowie z całego świata. Wrocław będzie reprezentował Bartłomiej Ciążyński, Społeczny Doradca Prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii.Transmisja online wydarzenia we wtorek, 16 marca, o godz. 16.


Burmistrz Frankfurtu nad Menem, Uwe Becker, w ramach międzynarodowej organizacji zwalczania antysemityzmu (Combat Anti-Semitism Movement - CAM), tworzy nową inicjatywę: "Mayors Summit Against Anti-Semitism" (Szczyt Burmistrzów Przeciwko Antysemityzmowi). 

Nowy projekt ma zwrócić uwagę na to, że choć sprawy dotyczące zwalczania uprzedzeń i antysemityzmu ustala się najczęściej na poziomie polityki krajowej, to jednak realne problemy i sposób reagowania na nie, bezpośrednio dotykają społeczność na poziomie lokalnym. Burmistrzowie i prezydenci miast będą m.in. dyskutować nt. nowych pomysłów na walkę z antysemityzmem i uprzedzeniami.

Czytaj też: Wrocław przyjęty do Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi

Szczyt, w którym wezmą udział burmistrzowie miast z całego świata (m.in. Brukseli, Aten, Toronto, Amsterdamu, Wilna, Palermo czy Edynburga) oraz przedstawiciele komisji UE, zaplanowano na wtorek, 16 marca, o godz. 16. Szczyt zostanie zorganizowany w fomie online.

Organizacja CAM poprzez Ambasadę Izraela w Polsce zaprosiła przedstawicieli Wrocławia do udziału w tym wydarzeniu. Bartłomiej Ciążyński, Społeczny Doradca Prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii, zabierze głos w panelu pt. Relacje Międzywyznaniowe i Międzygminne w Erze Cyfrowej (Interfaith and Cross-Communal Relations). Swój udział w tym panelu potwierdzili:

  • Nona Jones - dyrektor w firmie Facebook, która zajmuje się relacjami międzywyznaniowymi
  • Michael O'Flaherty - Dyrektor Agencji UE ds. Praw Podstawowych
  • Frank Ross - Lord Provst (Burmistrz) Edynburga
  • Noemi di Segni - Prezydent Związku Włoskich Gmin Żydowskich.

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Więcej informacji na stronie organizatora.

Relację z tego wydarzenia można śledzić m.in. na Youtube: Zgłoś uwagę