Młodzi spotterzy będą uczyć o lotnictwie

Do tej pory lotnictwo i planespotting były pasją wąskiej grupy miłośników skupionych wokół wrocławskiego lotniska. Teraz będą się nią dzielić z uczniami wrocławskich szkół. Licealiści w ramach projektu „Świat Lotnictwa” urządzą wykłady, prezentacje i quizy. Zajęcia są bezpłatne. 


Zajęcia we Wrocławiu zostaną zrealizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. To pierwsza praktyczna olimpiada dla młodzieży, która ma uczyć prowadzenia projektów. Młodzi, miłośnicy lotnictwa postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i podzielić się swoją pasją z innymi.
 - Uczestnicy wykładów dowiedzą się jak funkcjonuje lotnisko, jak działają linie lotnicze, udowodnimy Wam, że latanie nie jest wcale drogie, ponadto pokażemy jak podróżować drogą powietrzną za niewielkie pieniądze – zachęca Hubert Szejnicki, jeden z organizatorów i członek grupy Wrocław Spotters.
Ale to nie wszystko, w planach są też zajęcia o spottingu i fotografii lotniczej, ciekawostkach o samolotach, procedurach i porady praktyczne jak zachowywać się na lotnisku. Na wykładach poza młodymi miłośnikami pojawią się goście z lotniska i zawodowi fotograficy. Przewidziane są też quizy z nagrodami, a najbardziej aktywni mają szansę na zaproszenie na płytę lotniska w ramach Dnia Spottera.
Spotkania odbywać się będą w budynku LO nr VII przy ul. Kruczej 49, pierwsze już 8 stycznia o godz. 16.00. Wszystkie informacje oraz tematykę zajęć znajdziecie na profilu projektu na Facebooku.

 

Zgłoś uwagę