wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Zwiedzanie Muzeum Śląska z Renatą Mauer-Różańską
Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław z Renatą Mauer-Różańską Tarczyński Arena Wrocław / WKS Śląsk Wrocław
Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław z Renatą Mauer-Różańską

W czwartek 16 listopada odbyło się pierwsze specjalne zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie z ważną postacią WKS-u. Razem z gośćmi muzeum, obiekt zwiedzał Yehor Matsenko, defensor piłkarskiego Śląska Wrocław. Kolejną ważną dla Śląska postacią, która odwiedzi muzeum, będzie Renata Mauer-Różańska. Już we wtorek 21 listopada o 18:00 dwukrotna mistrzyni olimpijska będzie podziwiała zbiory Muzeum Śląska Wrocław ze wszystkimi chętnymi.

Reklama

– Muzeum – top! – mówił Matsenko podczas zwiedzania: – Przyznam, że wcześniej tu nie byłem, bo jest czynne dopiero od niedawna. Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka okazja. Jest tu dużo historii, motywującej nawet do tego, żeby pojawiła się kiedyś tu i o mnie jakaś wzmianka… Czas pokaże. Cieszę się bardzo, że jestem tu dziś jako gość. Bliskość z kibicami jest bardzo ważna!

Obrońca chętnie zabierał głos, opowiadał o swoich przeżyciach związanych z grą we Wrocławiu, pozował do zdjęć z fanami i rozdawał autografy. Jednemu z młodych kibiców podarował nawet własną czapkę – w nagrodę za prawidłową odpowiedź na pytanie.

Zwiedzaj Muzeum Śląska Wrocław z Renatą Mauer-Różańską

Tym razem 21 listopada o godz. 18:00 muzeum będzie można zwiedzać z inną sportową gwiazdą. Podczas swojej kariery w barwach WKS-u Renata Mauer-Różańska zdobyła w strzelectwie sportowym dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000) oraz brązowy (Atlanta 1996). Dwukrotnie została wicemistrzynią świata (Moskwa 1990, Barcelona 1998), i mistrzynią Europy.

Bilet do muzeum można kupić z wyprzedzeniem za pomocą strony internetowej: www.muzeumslaskwroclaw.pl. Tuż obok Muzeum Śląska Wrocław znajduje się Browar Stu Mostów – Sports Bar, otwarty od 12:00 do 22:00.

Podczas specjalnego zwiedzania będzie możliwość odwiedzenia jedynie Muzeum Śląska Wrocław – bez stadionu. Oznacza to, że bilet normalny kosztuje maksymalnie 25 zł, a po uwzględnieniu szeregu zniżek cena wejściówki może wynieść nawet 7,50 zł. W tym dniu (wtorek 21 listopada) muzeum będzie czynne godzinę dłużej – do 19:00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl