15°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 08:35

3. Zapaśnicy Śląska z medalami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Juniorzy młodsi Śląska Wrocław mają za sobą bardzo udany występ na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Czterech zapaśników WKS-u zdobyło medale, a Śląsk zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Czterech zapaśników zakończyło zmagania z medalami. Dominik Partyka zwyciężył w kategorii do 48 kilogramów, Jakub Suchecki był drugi, a Piotr Zubelewicz trzeci w kategorii do 51 kilogramów, a Jakub Grabowski zdobył srebro w najcięższej kategorii - do 110 kilogramów.

160 zawodników z 50 klubów

W zawodach rozgrywanych w Janowie Lubelskim brali także udział Oskar Lubera (piąte miejsce w rywalizacji do 55 kg), Mark Szałacki (dziewiąte miejsce w rywalizacji do 80 kg), Bartłomiej Myjak (kategoria do 71 kg), Oskar Lech (kategoria do 60 kg), Maksymilian Kofnet i Mateusz Banaś (obaj kategoria do 65 kg). Łącznie w mistrzostwach Polski kadetów, które odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystąpiło 160 zakwalifikowanych zawodników z 50 klubów.

Warto podkreślić, że dzięki dobrym wynikom wszystkich zapaśników, WKS Śląsk okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej. Kolejne miejsca na podium zajęli Olimpijczyk Radom i Cartusia Kartuzy.