wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Wrocławski Aquapark najtańszy w Polsce spośród 10 popularnych parków wodnych
Na zdjęciu grupa roztańczonych młodych ludzi w letnich strojach materiały prasowe Aquapark Wrocław
Na zdjęciu grupa roztańczonych młodych ludzi w letnich strojach

Wrocławski Aquapark najtańszy w Polsce. Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez niezależny serwis stronapodrozy.pl wydawnictwa Polska Press. Serwis porównał największe parki wodne w Polsce i skategoryzował je od najdroższego do najtańszego w przeliczeniu na godzinę korzystania z obiektu.

Reklama

Jak tłumaczą twórcy rankingu: „Sprawdziliśmy ceny w 10 najpopularniejszych polskich aquaparkach. To parki wodne z całego kraju, od Tatr aż do wybrzeża Bałtyku, wysoko oceniane przez klientów dzięki swoim atrakcjom. Następnie przeliczyliśmy koszty jednej godziny zabawy w każdym z tych miejsc, tworząc ranking najtańszych aquaparków w Polsce.”

Braliśmy pod uwagę ceny biletów zwykłych i ulgowych, dających wstęp do aquaparku bez limitu czasu. Następnie dzieliliśmy cenę przez 8, by uzyskać koszt jednej godziny zabawy. Przeliczaliśmy także ceny biletów rodzinnych. Koszty dzieliliśmy na 8 godzin, a następnie na liczbę członków rodziny (najczęściej 3 i 4 osoby), by sprawdzić, jaki będzie koszt zabawy przez godzinę na każdą osobę korzystającą z biletu rodzinnego. Braliśmy pod uwagę ceny weekendowe, często nieco wyższe od tygodniowych, zakładając, że w weekendy najłatwiej będzie zorganizować wizytę w aquaparku.
Serwis stanpodrozy.pl

Aquapark Wrocław: to się opłaca

Dodajmy dla porządku, że we Wrocławiu nie ma różnicy w cenach „w tygodniu” czy „w czasie weekendu”. Serwis stronapodrozy.pl ułożył aquaparki w kolejności od najdroższego do najtańszego.

Z zestawienia wynika, że najdroższy jest Santago pod Warszawą (w przeliczeniu na 1 godzinę to 23,75 zł), dalej są: Aquapark Reda, Fala w Łodzi, Baseny Tropikalne w Kielcach, Termy Bukowina, Termy Chochołowskie, Termy Zakopiańskie,

Trzy najwyższe miejsca to:

  • Termy Maltańskie w Poznaniu (11,10 zł/h) ,
  • Park Wodny Kraków (10,75 zł/h).
  • Aquapark Wrocław 9,30 zł/h dla dorosłego i 5,60 dla dziecka.

Jak pisze serwis to najtańszy duży Aquapark w Polsce w zestawieniu dla osób dorosłych. Najtańszym Aquaparkiem dla rodzin jest Aquapark Reda 5,40 zł od osoby. Tu także wrocławski Aquapark wiele nie odstaje, bo wynik to 6,22 zł/h za osobę w ramach biletu rodzinnego 2+2.  

Rodzinnie też się opłaca

Warto dodać, że te ceny – biletu rodzinnego na tle konkurencji także wyglądają bardzo korzystnie, będą tylko nieco wyższe od cen z Redy (6,22 do 5,40 zł/os/h).

Całodniowy bilet rodzinny we Wrocławiu (2+2) to dziś 199 zł. Porównując z dużymi parkami wodnymi: Santago (556 zł), Aquapark w Łodzi taki bilet oferuje za 302 zł, Termy Maltańskie to koszt 221 zł, Aquapark w Sopocie zaprasza dwójkę dorosłych z dwójką dzieci za 460 zł, nawet obiekt w niewielkim Kaliszu cenę ma wyższą – to 216 zł.

Sprawdź cały ranking serwisu stronapodrozy.pl

Potwierdzenie atrakcyjności wrocławskiego Aquaparku pokazują też liczby odwiedzin. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, w ciągu roku Wrocławski Park Wodny odwiedziło 2 miliony gości. W 2023 r. w 15-lecie istnienia Parku Wodnego milionowy klient pojawił się 20 czerwca. W poprzednich latach gość nr 1 000 000 zjawiał się w lipcu.
Tomasz Sikora, rzecznik prasowy Aquapark Wrocław

By zapewnić przestrzeń dla odwiedzających spółka cały czas się rozbudowuje – w ubiegłym roku stworzono całkowicie nowy kompleks saun „na górce” i nowe rekreacyjne baseny zewnętrzne, w tym pojawiły się dwie nowe zjeżdżalnie, teraz budowane będą m.in. tężnie. Powstaje też aquapark na Psim Polu a uruchomiony aquapark na Brochowie staje się z miesiąca na miesiąc coraz popularniejszy - dziś w ciągu dnia notuje około 1 700 gości dziennie.

Źródło: materiały Wydziału Komunikacji Społecznej UMW

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl