16°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 22:30

3. Wrocławscy policjanci z sukcesami na Susz Triathlon 2018

Podczas tegorocznych zawodów Susz Triathlon po raz pierwszy w historii zorganizowano Mistrzostwa Polski Policjantów w triathlonie na dystansie ½ Iron Man. Zarówno w kategorii mężczyzn M-40, jak i kobiet triumfatorami zawodów byli wrocławscy funkcjonariusze.

Susz to niewielka miejscowość, w okolicach Iławy, która pod koniec czerwca przeradza się w stolicę polskiego triathlonu. To właśnie w trakcie tegorocznej edycji zdecydowano się po raz pierwszy zorganizować Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie ½ Iron Mana. W zawodach wzięło udział 19 policjantów, z czego Dolnoślązacy stanowili najliczniejszą grupę.

Dystans ½ Iron Mana to nie lada wyzwanie dla uczestników. Zawodnicy, którzy zdecydują się stanąć na mecie, muszą liczyć się z wyczerpującymi wyzwaniami. 1900 metrów pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21 km biegu – to obowiązkowe dyscypliny, z którymi muszą poradzić sobie startujący, do tego dochodzą trudne warunki pogodowe.

Jak się okazało, wrocławscy policjanci z tą wyczerpującą dyscypliną poradzili sobie bardzo dobrze. Mistrzem Polski Policji w kategorii M-40 został st. asp. Piotr Bohater z KP Wrocław Stare Miasto (czas 4:54,28), natomiast Mistrzynią Polski Policji została sierż. szt. Karina Wolska z KWP we Wrocławiu (czas 5:50,10), która dwa tygodnie temu zwyciężyła także w Mistrzostwach Polski Policji na dystansie ¼ Iron Man w Mietkowie.

W kagtegorii OPEN najlepszym wśród policjantów okazał się być reprezentant KWP w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk, który ukończył zawody z czasem 4:22,41, drugie miejsce wywalczył st. sierż. Adrian Stępniak z KWP w Poznaniu z czasem 4:22,47, a trzeci na metę dobiegł asp. Dawid Stwora z KMP w Bielsku Białej, uzyskując czas 4:48,04.

W kategorii Mistrzostw Polski Policjantów mogli wystartować funkcjonariusze Policji, pracownicy cywilni oraz emeryci policyjni.