7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 05:05

3. WKS Śląsk Wrocław
  4. Śląsk zremisował z Wisłą [RELACJA]

Śląsk Wrocław zremisował z Wisłą Kraków 1:1 (1:0) w meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Goladla wrocławian zdobył Flavio Paixao, a dla gospodarzy Paweł Brożek.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Flavio Paixao (17-karny), 1:1 Paweł Brożek (68).

Żółta kartka: Wisła Kraków – Dariusz Dudka. Śląsk Wrocław – Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 15000.

Wisła Kraków – Michał Buchalik – Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Donald Guerrier – Alan Uryga, Emmanuel Sarki (86. Tomasz Zając), Semir Stilic, Rafał Boguski, Łukasz Garguła (46. Mariusz Stępiński) – Paweł Brożek.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Tom Hateley (76. Mariusz Pawelec), Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich (61. Lukas Droppa) – Mateusz Machaj (50. Krzysztof Ostrowski).

90+3' - Koniec spotkania. Śląsk zremisował z Wisłą 1:1.

88' - Okazja dla Śląska! Po strzale z rzutu wolnego Sebastiana Mili piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole.

86' - Zmiana w Wiśle - Tomasz Zając zastąpił Emmanuela Sarkiego.

84' - Żółta kartka dla Dariusza Dudki za faul na Krzysztofie Ostrowskim.

78' - Groźnie pod bramką Śląska! Po strzale głową Dariusza Dudki udaną interwencją popisał się Mariusz Pawełek.

76' - Ostatnia zmiana w Śląsku. Kontuzjowanego Toma Hateleya zmienia Mariusz Pawelec.

72' - Żółta kartka dla Krzysztofa Danielewicza za faul na Emmanuelu Sarkim.

68' - GOL DLA WISŁY! Po zespołowej akcji Mariusz Stępiński idealnie podał do Pawła Brożka, który skierował piłkę do pustej bramki.

66' - Żółta kartka dla Krzysztofa Ostrowskiego za faul na Emmanuelu Sarkim.

61' - Druga zmiana w Śląsku. Boisko opuszcza Robert Pich, a w jego miejsce wchodzi Lukas Droppa.

57' - Okazja dla Wisły! Mariusz Stępiński stanął oko w oko z Mariuszem Pawełkiem, ale stracił piłkę, a dobitka Pawła Brożka była zbyt lekka.

55' - Okres przewagi Wisły. Mariusz Pawełek pewnie broni strzały Dariusza Dudki i Mariusza Stępińskiego.

50' - Pierwsza zmiana w Śląsku - Krzysztof Ostrowski zastąpił Mateusza Machaja.

46' - Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Jedna zmiana w zespole gospodarzy - Łukasza Gargułę zastąpił Mariusz Stępiński.

21:25 - Na własnym boisku Śląsk zagra dopiero 30 listopada, ale już za 10 dni we Wrocławiu piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim ze Szwajcarią. Więcej o biletach na to spotkanie.

45' - Koniec pierwszej części spotkania. Śląsk prowadzi 1:0.

38' - Strzał przewrotką Rafała Boguskiego, ale Mariusz Pawełek nie miał problemów ze złapaniem piłki.

32' - Dużo szczęścia mieli teraz wrocławianie! Po strzale Semira Stilica z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka i wyszła na aut.

30' - Inicjatywa w dalszym ciągu należy do gości. Piłkarze Śląska mają jednak problemy z wykończeniem swoich akcji. Gospodarze nadal nie oddali celnego strzału na bramkę wrocławskiej drużyny.

17' - GOL DLA ŚLĄSKA! Donald Guerrier sfaulował w polu karnym Flavio Paixao i sędzia podyktował rzut karny dla Śląska. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany strzelając tuż przy słupku.

11' - Szansa dla Śląska! Robert Pich podał prostopadle do Flavio Paixao, który strzelił minimalnie ponad bramką.

10' - Wrocławianie rozpoczęli z dużym animuszem, ale dobrze w bramce Wisły spisuje się Michał Buchalik.

1' - Mecz rozpoczęty.

20:20 - Za 10 minut początek spotkania.

20:10 – Spotkanie poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec.

20:00 – Zespoły przystąpią do meczu w następujących składach:

Wisła Kraków – Michał Buchalik – Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Donald Guerrier – Alan Uryga, Emmanuel Sarki, Semir Stilic, Rafał Boguski, Łukasz Garguła – Paweł Brożek.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Tom Hateley, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich – Mateusz Machaj.

Na ławce rezerwowych Śląska usiądą Wojciech Pawłowski, Krzysztof Ostrowski, Karol Angielski, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Lukas Droppa i Kamil Dankowski. Drużyna „Białej Gwiazdy” przystąpi do meczu bez pauzujących za kartki obrońców Macieja Sadloka i Łukasza Burligi.

19:45 - W ostatniej kolejce wrocławianie zremisowali u siebie z Lechem 1:1 i z dorobkiem 27. punktów zajmują drugiej miejsce w ligowej tabeli. Z kolei Wisła przegrała przed tygodniem z Koroną Kielce 2:3 i mając 24 punkty plasuje się na piątej pozycji.

W dobrym nastroju będzie z pewnością Sebastian Mila, który w piątek otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mecz eliminacji do mistrzostw Europy z Gruzją oraz na towarzyskie spotkanie ze Szwajcarią, które 18 listopada odbędzie się we Wrocławiu.