20°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 17:10

3. WKS Śląsk Wrocław
  4. Tadeusz Pawłowski: to sprawiedliwy wynik

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w meczu 17. Kolejki ekstraklasy. – Rezultat jest sprawiedliwy, a kibic mogą być zadowoleni, bo zobaczyli sporo ładnych akcji – powiedział po spotkaniu trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale to to zespół Pogoni jako pierwszy cieszył się ze zdobycia bramki. Łukasz Zwoliński dokładnie dograł do Takury Murayamy, a ten mimo asysty obrońcy zdołał pokonać Mariusza Pawełka. Śląsk wyrównał dopiero po przerwie, a bramkę zdobył Paweł Zieliński, który popisał się znakomitym strzałem z linii pola karnego.

– Mecz rzeczywiście zaczęliśmy bardzo dobrze, a bramkę straciliśmy po błędach. W drugiej połowie było  lepiej, a kibice mogli zobaczyć sporo akcji z obydwu stron. Trzeba być zadowolonym, bo w każdym meczu nie kalkulujemy, tylko gramy o zwycięstwo. Myślimy o podium, ale pierwszym celem jest ósemka – podkreślał szkoleniowiec Śląska.

Spotkanie okazało się bardzo wymagające m.in. dla Mariusza Pawełka, który z powodu niskiej temperatury musiał zmieniać rękawice. – Jest ujemna temperatura i piłka mi się ślizgała. Każde rękawice są na inna porę i na to trzeba było zwrócić uwagę. Najważniejsze jednak, że tego meczu nie przegraliśmy i w dalszym ciągu Twierdza Wrocław jest niezdobyta – mówił Pawełek.

Bramkarz Śląska zaznaczył, że jeśli tylko w następnych spotkaniach drużyna zagra z taką determinacją jak w drugiej połowie meczu z Pogonią, to gra będzie wyglądać o wiele lepiej i zespół w każdym meczu zdobędzie punkty.

– Na pewno nie zabraknie nam motywacji przed kolejnym meczem, w którym zagramy z Zawiszą. Zdajemy sobie sprawę, w jakim położeniu jest rywal, ale jesteśmy profesjonalistami. Zostały nam w tym roku dwa spotkania, do których musimy podejść poważnie – dodał Pawełek.

Z wyniku zadowolony był także trener Pogoni Jan Kocian. – Obydwie drużyny grały do ostatniego gwizdka o zwycięstwo. Końcówka okazała się bardzo dramatyczna, bo obydwie drużyny miały szansę na drugie gola. Ten punkt jest sprawiedliwy i my go bardzo szanujemy. Śląska jest bardzo silnym i dobrze poukładanym taktycznie zespołem. Ciężko zdobywa się punkty we Wrocławiu i myślę, że my ten nasz wygraliśmy – zakończył szkoleniowiec.

W kolejnym meczu Śląska zmierzy się na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 5 grudnia, o godz. 18.00.