9°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 03:25

3. Ślęza lepsza od Akademiczek

Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały z zespołem AZS Uniwersytet Warszawski 64:49 w meczu 5. kolejki rundy finałowej 1. ligi. Wrocławianki zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli i wyprzedza MKK Siedlce o dwa punkty (drużyna MKK ma rozegrane jedno spotkanie mniej).

Dzięki wygranej nad AZS podopieczne trenera Radosława Czerniaka zapewniły już sobie awans do rundy play-off rozgrywek. Kluczem do zwycięstwa w meczu z akademiczkami okazała się skuteczne gra w defensywie i pod tablicami (w ataku i obronie wrocławianki zanotowały aż 37 zbiórek, wobec tylko 23 piłek zebranych przez rywalki).

Pierwsze minuty dość niespodziewanie należały jednak do Akademiczek, który szybko objęły prowadzenie (5:0). Gospodynie uspokoiły jednak grę, a gdy Monika Jasnowska trzy razy trafiła z dystansu przewaga Ślęzy po 10 minutach wynosiła osiem punktów (17:9), a w drugiej kwarcie wzrosła nawet do piętnastu.

Po zmianie stron koszykarki AZS rzuciły się do odrabiania strat, a wobec słabszej dyspozycji gospodyń w ataku udało im się doprowadzić do wyrównania (32:32). Odpowiedź Ślęzy była błyskawiczna. Wrocławianki zdobyły 14 punktów z rzędu i prowadzenia nie oddały już do końca meczu.

– Można powiedzieć, że mecz się odbył. Wygraliśmy i taki był plan. O ile do gry defensywnej naszych zawodniczek nie mam praktycznie uwag, to już w ofensywie popełniliśmy 25 strat i to musimy zmienić. Ten mecz w pewnych momentach stawał się niebezpieczny, nasza przewaga wówczas zmalała do kilku punktów, ale to my byliśmy przez większość pojedynku stroną dominującą i zasłużenie go wygraliśmy – mówił po spotkaniu trener Ślęzy Radosław Czerniak.

W kolejnym meczu wrocławianki zmierzą się u siebie z zespołem SMS PZKosz Łomianki, a spotkanie zostanie rozegrane 4 marca.

Ślęza Wrocław – AZS Uniwersytet Warszawski 64:49 (17:9, 15:17, 14:12, 18:11).

Ślęza - Bandyk 14, Chomicka 13, Czarnecka 12, Jasnowska 9, Winnicka 4, Śnieżek 4, Kuras 4, Łata 2, Stachnik 2, Czmochowska, Zuchora.

AZS -  Marciniak 10, Radomska 9, Romanek 8, Tkacz 6, Opolska 4, Bieniek 4, Zabielewicz 4, Owczarek 2, Lichomska 2, Sobczyńska.