12°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 08:55

3. Śląsk wraca do gry! Piękne zwycięstwo i świetna gra naszych koszykarzy
Po zwycięstwie w poniedziałek w Hali Stulecia, Śląsk Wrocław przegrywa w play-off Energa Basket Ligi z Zastalem Zielona Góra już tylko 1-2. Naszą drużynę do wygranej poprowadził zdobywca 29 punktów Travis Trice (na zdjęciu). Kolejne spotkanie tych drużyn w najbliższą środę. fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl

Ten mecz Śląsk musiał wygrać. Porażka oznaczała koniec sezonu i odpadnięcie z walki o mistrzostwo Polski. Ogromne skupienie było widać od pierwszych minut. Nasi zawodnicy utrzymali je przez całe spotkanie i pokonali Zastal Zielona Góra różnicą prawie 30 punktów.

W poniedziałkowy wieczór na zewnątrz Hali Stulecia, gdzie rozgrywany był trzeci mecz fazy play-off Energa Basket Ligi, panował przenikliwy chłód. Jednak po wejściu do środka robiło się gorąco. Cztery tysiące kibiców dawało z siebie wszystko i głośno dopingowało swoją drużynę.

Koncertowa gra lidera Śląska Wrocław

Na parkiecie sprawy w swoje ręce wziął lider naszej drużyny Travis Trice. Najlepszych zawodników poznaje się w najtrudniejszych momentach i tak dokładnie zrobił Trice. Jedynie na początku meczu miał problem ze zdobywaniem koszy, ale od drugiej kwarty, jak zaczął trafiać to zatrzymał się dopiero na 29 punktach.

Trice miał świetne statystyki. Trafił 10 z 14 rzutów z gry. W trzeciej kwarcie, kiedy Śląsk zdobył 28 punktów przewagi nad Zastalem (77:49), sam zdobył 13 punktów. Dotrzymywała mu kroku reszta drużyny. Szczególnie polska trójka - Jakub Karolak, Łukasz Molenda i Szymon Tomczak. Świetnie mentalnie i taktycznie do meczu przygotował drużynę trener Andrej Urlep.

Wygrali w poniedziałek i zagrają znowu w środę

Ostatecznie ekipa z Zielonej Góry została pokonana aż 27 punktami, co można uznać za pogrom gości, którzy w tym meczu zagrali bardzo słabo. Już w środę o godz. 19 kolejne spotkanie w Hali Stulecia. Śląsk znowu musi ten mecz wygrać. Bilety na to spotkanie są już dostępne w serwisie Abilet.pl

Jeśli WKS wygra, nasi koszykarze i kibice pojadą 30 kwietnia na decydujący o awansie mecz do Zielonej Góry.