19°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 14:35

3. WKS Śląsk Wrocław
  4. Remis Śląska w meczu z Pogonią [ZDJĘCIA]

Drużyna Śląska Wrocław zremisowała w niedzielę z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę dla Śląska zdobył Paweł Zieliński, a dla Pogoni Takura Murayama.

Wrocławianie przystąpili do meczu bez Tomasza Hołoty, który z powodu bólu ścięgna Achillesa nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce. Jego miejsce na środku obrony zajął Mariusz Pawelec. Z kolei Pogoń przyjechała do Wrocławia m.in. bez Marcina Robaka i Ricardo Gomesa. Szczecinianie zagrali też z czarnymi opaskami na rękawach na znak żałoby po zmarłym kilka dni temu byłym piłkarzu tego klubu Krzysztofie Urbanowiczu.

Na początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy. Wrocławianie dłużej utrzymywali się przy piłce i kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. Bramkarz Pogoni spisywał się jednak bez zarzutu broniąc strzały m.in. Flavio Paixao.

Goście swoich szans szukali w kontratakach i ta taktyka przyniosła efekt w 33. minucie spotkania. Takura Murayama i Łukasz Zwoliński rozmontowali obronę Śląska, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem japoński pomocnik nie miał kłopotów ze skierowaniem piłki do siatki.

Po zmianie stron wrocławianie nie zrezygnowali z ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie spotkania piłkarze Pogoni wybili piłkę wprost pod nogi stojącego na linii pola karnego Pawła Zielińskiego, a obrońca Śląska mocnym strzałem po ziemi nie dał szans Radosławowi Janukiewiczowi.

Chwilę późnej spotkanie musiało zostać na krótko przerwane po tym, jak kibice gości rzucili na murawę race i petardy.

W końcówce spotkanie się wyrównało i choć oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, to jednak wynik nie uległ już zmianie. Śląsk zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Takuya Murayama (33), 1:1 Paweł Zieliński (54).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Piotr Celeban, Paweł Zieliński. Pogoń Szczecin – Hernani, Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Maksymilian Rogalski.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 8297.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Dudu Paraiba (75. Konrad Kaczmarek) – Robert Pich, Lukas Droppa (65. Krzysztof Danielewicz), Sebastian Mila, Tom Hateley, Flavio Paixao – Mateusz Machaj (51. Krzysztof Ostrowski).

Pogoń Szczecin – Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Wojeich Golla, Hernani, Hubert Matynia – Adam Frączczak, Mateusz Matras, Takuya Murayama (90. Maciej Dąbrowski), Rafał Murawski (66. Jakub Bąk), Maksymilian Rogalski – Łukasz Zwoliński.