3. Piłkarze Śląska zremisowali z Piastem Gliwice
Kliknij, aby powiększyć
Piłkarze Ślaska i Piasta walczą o piłkę WKS Śląsk Wrocław
Piłkarze Ślaska i Piasta walczą o piłkę

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:2. Podopieczni Jacka Magiery w sobotę 30 marca zremisowali w Gliwicach z Piastem 2:2. Choć to gliwiczanie pierwsi zdobyli gola, to po trafieniach Erika Exposito i Petra Schwarza Trójkolorowym udało się wyjść na prowadzenie. Wynik meczu ustalił w końcówce Patryk Dziczek. WKS nadal jest wiceliderem PKO BP Ekstraklasy, ale do prowadzącej Jagiellonii Białystok traci już cztery punkty.

Do przerwy w Gliwicach nie oglądaliśmy bramek. Wynik po przerwie otworzył Jorge Felix, który w 54. minucie dobrze sfinalizował rzut rożny. Podopieczni trenera Magiery nie podłamali się i błyskawicznie odpowiedzieli - w 62. minucie rzut karny po faulu na Matsence wykorzystał Erik Exposito. Kapitan WKS-u do gola dołożył także asystę - w 68. minucie znakomicie podał w pole karne, a całą akcję sfinalizował wprowadzony chwilę później na plac gry Petr Schwarz - 2:1 dla Śląska. Gliwiczanie próbowali odpowiedzieć i udało im się dopiąć swego w 86. minucie. Rafała Leszczyńskiego pokonał Patryk Dziczek (2:2).

Kolejnym rywalem Warta Poznań

WKS po remisie w Gliwicach nadal jest na drugim miejscu w tabeli (49 punktów i cztery "oczka" przewagi nad trzecim Rakowem, który zremisował 1:1 z Ruchem Chorzów). Do prowadzącej Jagiellonii Białystok (51), która w sobotę rozgromiła 6:0 ŁKS Łódź, wrocławianie tracą jednak już cztery punkty. W sobotę 6 kwietnia na Tarczyński Arenie WKS podejmie Wartę Poznań. Bilety do nabycia tutaj.

Więcej o meczu Piasta ze Śląskiem przeczytacie tutaj.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:2 (0:0)

• 1:0: 53' J. Felix
  • 1:1: 62' E. Exposito
  • 1:2: 67' P. Schawrz
  • 2:2: 85' P Dziczek.

Piast: Plach - Munoz, Czerwiński, Huk, Felix, Piasecki (79' Wilczek), Kądzior (79' Krykun), Dziczek, Tomasiewicz, Mokwa, Kostadinov (69' Szczepański)

Śląsk: Luszczyński - Bejger, Petkov, Olsen (90' Jezierski), Exposito, Nahuel Leiva, Pokorny (62' Schwarz), Mustafić, Samiec-Talar (62' Klimala), Matsenko, Petrov

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)