9°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 02:15

3. Śląsk rozbił Piasta [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Śląsk Wrocław wygrał z Piastem Gliwice 3:0 (0:0) w meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Flavio Paixao, a jedną Robert Pich.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 3:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (46), 2:0 Flavio Paixao (51), 3:0 Robert Pich (72).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Dudu Paraiba, Mateusz Machaj.  Piast Gliwice – Adrian Klepczyński, Carles Martinez.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 14746.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Robert Pich (72. Krzysztof Ostrowski), Tom Hateley, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz (90. Karol Angielski), Flavio Paixao – Mateusz Machaj (86. Juan Calahorro).

Piast Gliwice – Jakub Szmatuła – Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Ostyra, Piotr Brożek – Bartosz Szeliga, Radosław Murawski (60. Konstantin Wasiljew), Carles Martinez, Ruben Jurado (78. Dawid Janczyk), Matej Izvolt (72. Sasa Zivec) – Kamil Wilczek.

90+4' - Koniec spotkania. Śląsk wygrał z Piastem 3:0!

90+2' - Po strzale Juana Calahorro piłka odbiła się od poprzeczki!

90' - Karol Angielski zastąpił Krzysztofa Danielewicza.

86' - Juan Calahorro zmienił Mateusza Machaja.

82' - Dużo szczęścia mieli teraz wrocławianie. Dawid Janczyk przerzucił piłkę nad Mariuszem Pawełkiem, ale przeleciała ona metr obok słupka.

78' - Kolejna zmiana w zespole gości. Dawid Janczyk zastąpił Rubena Jurado. Spotkanie na trybunach ogląda 14 746 osób.

75' - Brawa dla Mariusza Pawełka! Bramkarz Śląska znakomicie obronił strzał Konstantina Wasiljewa.

72' - GOL DLA ŚLĄSKA! Wrocławianie wyprowadzili szybki atak, który celnym strzałem zakończył Robert Pich. Chwilę później Słowaka zastąpił na boisku Krzysztof Ostrowski. Zmiana także w zespole Piasta. Sasa Zivec zastąpił Mateja Izvolta.

62' - Powinno być 3:0! W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Danielewicz, ale nie zdołał pokonać ofiarnie interweniującego Jakuba Szmatuły.

60' - Zmiana w zespole Piasta. Konstantin Wasiljew zastąpił Radosława Murawskiego.

58’ – Znakomita okazja dla Śląska! Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby z lewej strony boiska Flavio Paixao z pięciu metrów trafił w dobrze ustawionego bramkarza.

51' - GOL DLA ŚLĄSKA! Wrocławianie poszli za ciosem! Sebastian Mila znakomicie dograł do Flavio Paixao, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

49' - Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z lewej strony boiska piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

46' - GOL DLA ŚLĄSKA! Po błędzie defensywy gości piłkę przejął Mateusz Machaj i podał do wbiegającego w pole bramkowe Flavio Paixao, który bez kłopotów pokonał Jakuba Szmatułę.

46' - Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu zespołach.

16:25 - Dzisiaj do sprzedaży trafiły nowe koszulki z wizerunkiem Sebastiana Mili.

45+1' - Koniec pierwszej części spotkania. Śląsk remisuje z Piastem 0:0.

45' - Żółta kartka dla Mateusza Machaja.

38' - Ależ okazja dla Śląska! Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby minimalnie niecelnie główkował Flavio Paixao. Żołta kartka dla Adriana Klepczyńskiego.

37' - Po strzale Toma Hateleya sprzed pola karnego Jakub Szmatuła odbił piłke przed siebie, ale żaden z piłkarzy Śląska nie zdołał skierować jej do siatki.

33' - Żółta karta dla Carlesa Martineza.

24' - Żółta kartka dla Dudu Paraiby za faul na Bartoszu Szelidze.

21' - Strzał z dystansu Mateusza Machaja, ale piłka przeleciała metr nad poprzeczką.

15’ – Inicjatywa w dalszym ciągu należy do zawodników Śląska. Cofnięty na własną połowę Piast swoich szans szuka w nielicznych kontratakach i stałych fragmentach gry.

10’ – Gospodarzy rozpoczęli z dużym animuszem i kilkukrotnie udało im się przedrzeć w pole karne Piasta. Wrocławianom brakuje jednak dokładności w wykończeniu akcji.

1'- Spotkanie rozpoczęte.

15:20 - Ostatnie chwile rozgrzewki.

15:10 – Spotkanie poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

15:00 – Oto składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły:

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Robert Pich, Tom Hateley, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz, Flavio Paixao – Mateusz Machaj.

Piast Gliwice – Jakub Szmatuła – Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Ostyra, Piotr Brożek – Bartosz Szeliga, Radosław Murawski, Carles Martinez, Ruben Jurado, Matej Izvolt – Kamil Wilczek.

Na ławce rezerwowych Śląska usiądą Wojciech Pawłowski, Krzysztof Ostrowski, Karol Angielski, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro i dość niespodziewanie Kamil Dankowski, którego wedle wcześniejszych zapowiedzi miało nie być w meczowej osiemnastce na sobotni mecz.

14.45 - Do meczu wrocławianie przystąpią bez pauzującego za kartki Lukasa Droppy. Czecha zastąpi na boisku Tom Hateley. Przed dwoma tygodniami wrocławianie zremisowali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, a wykorzystując przerwę na grę reprezentacji Polski zmierzyli się w meczu charytatywnym z trzecioligowym zespołem KP Brzeg Dolny wygrywając 4:0.

Tom  Hateley zastąpi w sobotę Lukasa Droppę

Piast w ostatniej kolejce pokonał u siebie Legię Warszawa 3:1, a wszystkie bramki dla gliwiczan zdobył Kamil Wilczek.