11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 01:50

3. Śląsk przegrał z Borussią [ZDJĘCIA, RELACJA]

Drużyna Śląska Wrocław przegrała z Borussią Dortmund 0:3 (0:2) w rozegranym w środę meczu towarzyskim. Bramki dla drużyny wicemistrza Niemiec zdobyli Henrikh Mkhitaryan, Ciro Immobile i Adrian Ramos. Spotkanie obejrzało blisko 35 tys. kibiców.

Śląsk Wrocław – Borussia Dortmund 0:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Henrikh Mkhitaryan (8), 0:2 Ciro Immobile (19), 0:3 Adrian Ramos (83).

Sędzia: Marek Opaliński (Polska). Widzów: 35000.

Śląsk Wrocław – Wojciech Pawłowski (46. Jakub Wrąbel) – Paweł Zieliński (46. Krzysztof Ostrowski), Piotr Celeban, Mariusz Pawelec (39. Juan Calahorro), Dudu Paraiba (88. Mariusz Idzik) – Mateusz Machaj (62. Waldemar Gancarczyk), Tomasz Hołota (80. Marcin Przybylski), Sebastian Mila (46. Sebino Plaku), Lukas Droppa (46. Tom Hateley), Robert Pich (59. Kamil Dankowski) - Flavio Paixao (55. Karol Angielski).

Borussia Dortmund - Mitchell Langerak - Łukasz Piszczek (81. Mustafa Amini), Neven Subotić (71. Marian Saar), Sokratis Papastathopoulos (46. Matthias Ginter), Marcel Schmelzer (78. Maximilia Gull) – Sebastian Kehl (46. Milos Jojic), Oliver Kirch (88. Jakub Błaszczykowski), Henrich Mchitarjan (61. Mitsuru Maruoka), Jonas Hofmann (82. Nico Knystock) – Ciro Immobile (46. Adrian Ramos), Pierre-Emerick Aubameyang (46. Dong-Won Ji).

90+3' - Koniec spotkania. Śląsk przegrywa z Borussią 0:3.

Na ostatnie minuty na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski

88’ – Niespodziewanie dla wszystkich na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski!

83' - GOL DLA BORUSSI! Na listę strzelców wpisał się Adrian Ramos, który wpadł w pole karne, zwodem minął obrońców i pokonał bramkarza.

78' - Od dobrych kilku minut Borussia nie schodzi z połowy Śląska. Wrocławianie nie potrafią przejąć piłki.

68’ – Trzy groźne akcje Śląska! Wrocławianom brakuje jednak dokładności w wykończeniu akcji i nawet jeśli uda im się dośrodkować w pole karne, to piłkę wybijają obrońcy.

60' - Tempo spotkania nieco spadło. Borussia spokojnie rozgrywa swoje akcje, a cofnięci na własną połowę gospodarze czekają na możliwość wyprowadzenia kontrataku.

50' - Groźnie pod bramką Śląska! Dwukrotnie piłkarze Borussi próbowali oddać strzał, ale za każdym razem wrocławskim obrońcom udało się w ostatnim momencie zablokować piłkę.

46' - Rozpoczęła się druga połowa.

17:55 - Taką oprawę zaprezentowali kibice Śląska.

45+1' - Koniec pierwszej połowy. Śląsk przegrywa z Borussią 0:2.

43' - Borussia nieco zwolniła tempo, ale kontroluje wydarzenia na boisku. Śląsk ma spore problemy, by wyprowadzić piłkę z własnej połowy.

39' - Na boisku leży Mariusz Pawelec, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Konieczna jest zmiana. Obrońcę Śląska zastąpi Hiszpan Juan Calahorro.

32' - Szansa dla Borussi! Wystarczyły trzy podania, by wicemistrzowie Niemiec rozmontowali obronę Śląska. Piłka trafiła do Pierre-Emericka Aubemayanga, ale Wojciech Pawłowski zdołał odbić futbolówkę po strzale napastnika Borussi.

26' - Rzut wolny dla Śląska w odległości ok. 25 metrów od bramki. Po strzale Sebastiana Mili piłka odbiła się od muru i Mitchell Langerak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

19' - GOL DLA BORUSSI! Zawodnicy Borussi przejęli piłkę w środku pola i wyprowadzili szybki atak, po którym Ciro Immobile strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza.

11' - Okazja dla Śląska! Po dośrodkowaniu Sebastiana Mili piłka trafiła do Flavio Paixao, który jednak uderzył ponad bramką.

9' - GOL DLA BORUSSI! Po nieco sennym początku goście wychodzą na prowadzenie. Henrik Mkhitaryan wykorzystał dobre podanie od Pierre-Emericka Aubameyanga i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał szans Wojciechowi Pawłowskiemu.

1' - Spotkanie rozpoczęte. Mecz poprowadzi Marek Opaliński.

Za chwilę początek spotkania / fot. slaskwroclaw.pl

16:45 – Kibiców Borussi można było dzisiaj spotkać m.in. na wrocławskim Rynku.

16:30 – Na boisku trwa już przedmeczowa rozgrzewka. Powoli zapełniają się też trybuny.

16:15 - Oto składy w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły:

Śląsk Wrocław – Wojciech Pawłowski – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba – Mateusz Machaj, Tomasz Hołota, Sebastian Mila, Lukas Droppa, Robert Pich - Flavio Paixao.

Borussia Dortmund - Mitchell Langerak - Łukasz Piszczek, Neven Subotić, Sokratis Papastathopoulos, Marcel Schmelzer – Sebastian Kehl, Oliver Kirch, Henrich Mchitarjan, Jonas Hofmann – Ciro Immobile, Pierre-Emerick Aubameyang.

16:05 – Piłkarze Borussi Dortmund sprawdzili już stan murawy.

15:50 - Drużyna z Dortmundu to aktualni wicemistrzowie Niemiec, którzy aż ośmiokrotnie wygrywali rozgrywki krajowe, trzykrotnie sięgali po Puchar Niemiec i raz zwyciężyli w Lidze Mistrzów. Borussia to jeden z najlepszych zespołów w historii niemieckiej piłki i obecnie trudno sobie wyobrazić bardziej wymagającego rywala.

Z lotniska na stadion zespół wicemistrza Niemiec przyjechał "Polbusem"

W meczu ze Śląskiem zespół wicemistrza Niemiec zagra w najmocniejszym składzie m.in. z Łukaszem Piszczkiem, ale zabraknie Jakuba Błaszczykowskiego, który dochodzi do formy po kontuzji. Samolot z drużyną Borussi wylądował na wrocławskim lotnisku po godz. 15.00, a przed 16.00 zawodnicy byli już na Stadionie Wrocław.