wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Powstała Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław. Piłka nożna dla osób z niepełnosprawnościami

W pierwszej kolejce Ekstraklasy zawodnicy nowej sekcji Śląska poradzili sobie wyśmienicie, pomimo faktu, że grali w tym zestawieniu po raz pierwszy fot. Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław
W pierwszej kolejce Ekstraklasy zawodnicy nowej sekcji Śląska poradzili sobie wyśmienicie, pomimo faktu, że grali w tym zestawieniu po raz pierwszy

Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław powstała, aby aktywizować osoby z zaburzeniami psychicznymi. Klub współtworzą zawodnicy z pięciu dolnośląskich ośrodków, zajmujących się pomocą potrzebującym. Śląsk rozpoczął właśnie rywalizację w Ekstraklasie Bez Barier, w której występują drużyny z całej Polski. – Możliwość realizacji swoich pasji, swoich pragnień wpływa pozytywnie na każdego – mówi Witold Jakubas, prezes klubu.

Reklama

Na terenie powiatu oławskiego od 2018 roku działał Klub Sportowy Bez Barier Futsal Masters On, rok później stworzono natomiast Dolnośląską Ligę Futsalu Bez Barier. Powstanie nowej sekcji to efekt chęci dalszego rozwoju piłki nożnej dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Wśród pomysłodawców byli prezes futsalowego Śląska, Sebastian Bednarz, założyciel milickiej drużyny Piłkarski Tryb Życia, Marcin Folmer i Paweł Parus, prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław.

Dzięki wspólnym staraniom udało nam się otworzyć na nasz pomysł 5 ośrodków. Razem z nami trenują i działają: KS Bez Barier Futsal Masters On z Oławy, Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław z Milicza, CTR Stowarzyszenia Ostoja z Wrocławia, SOSW Caritas z Dobroszyc i WTZ z Trzebnicy.
Witold Jakubas, Fundacja Pomaluj mi świat

W Dolnośląskiej Lidze Futsalu Bez Barier rywalizuje sześć klubów. Od tego roku organizowana jest także Ekstraklasa Bez Barier, w której o punkty walczy osiem drużyn z całej Polski, w tym z Kielc czy Gdyni. Zespoły spotykają się cztery razy w roku i grają przez dwa dni.

„Piłka pomaga odnaleźć się w życiu"

W skład Sekcji Bez Barier WKS Śląska Futsal Wrocław wchodzi ponad 100 osób, mniej więcej po 20 z każdej lokalizacji.

Trenować z nami może każdy, również osoby bez zaburzeń. W końcu jesteśmy klubem bez barier i chcemy, by tak pozostało.
Witold Jakubas, Fundacja Pomaluj mi świat

Witold Jakubas nie ma wątpliwości, że możliwość trenowania i rywalizacji z innymi ma bardzo pozytywny wpływ na zawodników.

Terapeutyczny, społeczny i leczniczy. Możliwość realizacji swoich pasji, swoich pragnień wpływa pozytywnie na każdego. My mamy może większą potrzebę bycia traktowanym „poważnie” przez innych i poczucia się wartościowym i sensownym. Człowiek jest istotą społeczną i piłka nożna pomaga nam w odnalezieniu się w życiu i czuciu się sobą u siebie.
Witold Jakubas, Fundacja Pomaluj mi świat

Komplet zwycięstw na inaugruację

Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław ma za sobą pierwsze ligowe boje w ramach Ekstraklasy Bez Barier. Drużyna, która po raz pierwszy występowała w tym składzie, zanotowała komplet zwycięstw.

Osiągniemy sukces tylko wtedy, gdy nasi zawodnicy i ich rodziny będą traktowani przez nas poważnie. Nasza pasja musi iść w parze z pasją podopiecznych. Póki co wszystko zmierza w dobrym kierunku i mamy nadzieję tego nie popsuć.
Witold Jakubas, Fundacja Pomaluj mi świat

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama