11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 04:05

3. Śląsk Wrocław Handball wygrywa po raz 14. z rzędu
Konrad Cegłowski to najlepszy strzelec Śląsk Wrocław Handball w 1. Lidze Centralnej. W tym sezonie zdobył już 93 bramki, w tym 5 w sobotnim meczu z Nielbą Wągrowiec. Śląsk Wrocław Handball

Nie ma mocnych na Śląsk Wrocław Handball w rozgrywkach 1. Ligi Centralnej. Ekipa z Dolnego Śląska zakończyła pierwszą rundę rozgrywek z kompletem 14 zwycięstw. W weekend wygrała z Nielbą w Wągrowcu 29:27, choć przeprawa była trudna i losy spotkania ważyły się do ostatnich chwil.

88 bramek zdobył lider wrocławskich szczypiornistów – obrotowy Konrad Cegłowski – do czasu meczu z Nielbą. W ostatnim starciu z KPR-em Autoinvest Żukowo trafił do siatki aż 16 razy. Mecze z licznikiem ponad 10 trafień miał w tym sezonie jeszcze dwa – wyjazdowy w Kielcach oraz domowy z ekipą Sosnowca. Sumarycznie dawało mu to czwartą pozycję na liście najlepszych ligowych strzelców.

Cegłowski pod szczególną opieką

Kiedy weźmiemy te okoliczności po uwagę, to nie należy się dziwić, że obrońcy Nielby od początku meczu tkwili przy Cegłowskim jak plastry i walczyli z nim o pozycję bez pardonu. Ta taktyka dała przeciętny efekt.

Dzięki temu więcej miejsca miał chociażby rozgrywający Hubert Kornecki, który miał skuteczny początek i trafiał do bramki rywali. Nielba zdobyła pierwszą bramkę po ponad czterech minutach gry. Jednak celne karne Cegłowskiego, gra Śląska w podwójnej przewadze i gole rzucone na pustą bramkę, sprawiły, że Śląsk szybko zbudował kilkubramkową przewagę - 8:3, 12:6. Do tego doszła szczelna obrona, która sprawiła, że rywal z Wągrowca trafiał sporadycznie jedynie ze skrzydeł albo z karnych. I wtedy trener Nielby wziął czas.

Wajcha przeskoczyła na drugą stronę

W poczynania Śląska wkradła się nonszalancja i niedokładność. Do tego doszły dwuminutowe kary i Nielba zdołała przed przerwą skrócić dystans na 13:16. Drugą odsłonę zaczęła od gry w przewadze i to niejednej. W 38. minucie celny rzut na pustą bramkę oddał Hubert Mielczarek i gospodarze wyszli na prowadzenie 20:19 i stało się jasne, że dla Śląska nie będzie to łatwa przeprawa.

Od tego momentu żadna z drużyn nie odskoczyła więcej niż na dwie bramki. W końcówce chłodną głowę zachował Śląsk. Ważną piłkę w końcówce wybronił Marcin Młoczyński. Ważne trafienia zanotowali Krzysztof Gądek, przełamał się Cegłowski, a ostatnie celne trafienie w meczu po dynamicznym wejściu zanotował Kornecki. Śląsk wygrał 29:27.

Śląsk Wrocław Handball. Co dalej?

W sobotę 27 stycznia wrocławianie rozpoczną II rundę – rewanżową, meczem w Mielcu ze Stalą. W pierwszym pojedynku tych ekip Śląsk wygrał 27:21. Początek meczu w Mielcu o godzinie 18.00