24°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 17:40

3. Pantery gromią na inaugurację sezonu

Futboliści Panthers Wrocław wygrali na wyjeździe z zespołem Primacol Lowlanders Białystok 49:0 na inaugurację sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano skrzydłowego Panter Grzegorza Mazura.

Zdecydowanymi faworytami spotkania byli wrocławianie i nie zawiedli swoich kibiców. Prowadzony przez nowego szkoleniowca Nicka Johansena zespół Panter nie dał beniaminkowi z Białegostoku najmniejszych szans wygrywając aż 49:0.

Bohaterem pierwszej kwarty był Marcus Sims. Jeden z najlepszych amerykańskich graczy, którzy w ostatnich latach pojawili się w Europie nie tylko zdobył dwa przyłożenia, ale to właśnie jego biegach oparto akcję, po których punkty zdobył Grzegorz Mazur.

W drugiej kwarcie wrocławianie poszli za ciosem zdobywając kolejne 20 punktów. Dzięki dobrej grze amerykańskiego rozgrywającego Kyle’a Israela Pantery zdobyły kolejne trzy przyłożenia. Zwłaszcza ostatnie zdobyte w tej kwarcie punkty zrobiły duże wrażenie. Grzegorz Mazur, który popędził 50 jardów lewą flanką wyprzedzając wszystkich rywali.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od kolejnego niesamowitego biegu Grzegorza Mazura, który po podaniu od Kyle’a Israela zdobył przyłożenie po 74. jardowej akcji. Gospodarze mieli ogromne problemy z agresywnie grającymi obrońcami wrocławskiej drużyny i zanotowali jedynie kilka biegów, po których nie udało im się jednak zdobyć żadnego punktu.

W ostatniej kwarcie emocji nie było już aż tak wiele, ale Pantery i tak kontrolowały przebieg gry pewnie wygrywając na inaugurację rozgrywek.

– Spodziewaliśmy się zwycięstwa, ale po bardziej wyrównanym pojedynku. Pierwszy mecz sezonu, w dodatku na wyjeździe zawsze jest trudny, ale my zagraliśmy bardzo dobrze. Zwłaszcza Marcus Sims pokazał, że to gracz z zupełnie innej półki, MVP ligi niemieckiej nie zostaje się przypadkowo. Od poniedziałku czeka nas powrót do ciężkiej pracy i czas na przygotowanie do następnego pojedynku – powiedział po meczu menedżer Panthers Wrocław Jakub Głogowski.

W następnej kolejce Pantery zagrają w Poznaniu z Kozłami. To spotkanie odbędzie się już 29 marca.

Primacol Lowlanders Białystok - Panthers Wrocław 0:49 (0:21, 0:20, 0:8, 0:0).

MVP: Grzegorz Mazur  (skrzydłowy Panthers Wrocław). Widzów: 990.