wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Panthers Wrocław zapraszają dzieci na otwarte treningi. W każdą środę przy Tarczyński Arena
Pierwsze zajęcia dla najmłodszych będą dotyczyły softballu. Panthers Softball to czołowa drużyna w Polsce fot. Łukasz Skwiot
Pierwsze zajęcia dla najmłodszych będą dotyczyły softballu. Panthers Softball to czołowa drużyna w Polsce

Najlepsza w Polsce drużyna futbolu amerykańskiego, prężnie rozwijające się sekcje softballu, lacrosse’a i ultimate frisbee – przedstawiciele Panthers Wrocław od wielu lat dokładają starań, aby popularyzować sporty amerykańskie. Tym razem klub organizuje otwarte treningi dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zajęcia odbywają się na bocznym boisku przy Tarczyński Arena.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Treningi na Tarczyński Arena Wrocław

Zajęcia organizowane przez Panthers Wrocław dedykowane są wszystkim dzieciom w wieku od 6 do 14 lat, które chcą spróbować swoich sił w sportach amerykańskich. Treningi odbywają się w każdą środę w godz. 16.00 – 17.00 na bocznym boisku Tarczyński Arena, a pierwsze spotkanie zaplanowano już 4 maja. Poprowadzi je trener główny drużyny Panthers Ultimate, czyli Filip Dobranowski.

Żeby uczestniczyć w zajęciach, wystarczy przyjść i zabrać ze sobą strój sportowy oraz dobry humor. Dla uczestników przygotowaliśmy treningi sportów amerykańskich pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej, reprezentującej Panthers Wrocław. Ponadto, najmłodszych czeka świetna zabawa - chcemy pokazać, że sport to nie tylko piłka nożna i inne popularne dyscypliny, które poznają w szkole. Sporty amerykańskie to również świetny pomysł na przyjemne i aktywne spędzenie wolnego czasu.
Katarzyna Telichowska, Panthers Wrocław

Bezpłatne zajęcia pod okiem mistrzów

Zajęcia pod okiem mistrzów sportów amerykańskich są całkowicie bezpłatne. Jak podkreślają organizatorzy, wystarczą strój sportowy i odpowiednie nastawienie – reszty nauczą trenerzy Panthers Wrocław!

W klubie ze stolicy Dolnego Śląska pracują bowiem najlepsi szkoleniowcy w kraju. Futboliści Panthers zdominowali rywalizację na krajowym podwórku, a w ubiegłym sezonie dotarli do półfinału prestiżowej European League of Football. Męska sekcja Panthers Wrocław jest niepokonana na polskiej scenie od 2017 roku, żeńska zaś w 2021 roku zdobyła mistrzostwo kraju. Zawodniczki Panthers Softball i Panthers Lacrosse stanowią natomiast trzon reprezentacji narodowych.

Wszystkie pytania odnośnie zajęć można kierować na adres mailowy [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl