wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. GOjump, największy park trampolin, już działa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Skoki na olbrzymiej trampolinie, zjazdy na snowboardzie, nartach, rolkach i rowerach po rampie z miękkim lądowaniem na poduszce, cyrkowe ewolucje na szarfach – to niektóre z atrakcji, których będzie można popróbować w GOjump. Największy w Polsce park trampolin ruszył 14 maja o godz. 10.00 przy ul. Długosza 59. Wejścia o pełnych godzinach.

Reklama

W Go jump odliczają godziny do sobotniego otwarcia. – Od początku chcieliśmy stworzyć coś spektakularnego. Nie interesował nas tylko zwykły park trampolin. Chcieliśmy, żeby był największy w Polsce. Bo tylko na 3 500 m kw. i w ośmiu strefach zabawa się nie znudzi – opowiada Monika Tkacz-Tokajuk, pomysłodawczyni GOjump.

Przedstawiciele parku trampolin mają nadzieję, że GOjump stanie się jednym z najważniejszych punktów na mapie atrakcji Wrocławia. Oprócz trampolin są tu także strefa freestyle i akrobatyczna. 

– Jak widzę ten obiekt, to dochodzę do wniosku, że miasto może być dumne, że powstał on właśnie tu – mówi Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Z kolei Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski, dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim mówi: – Dobrze, że blisko mieszkam. Znakomicie, że wybraliście Wrocław. Dzieci potrzebują akrobatyki, bo ona świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną. 

– To właśnie nasze marzenie, by odczarować akrobatykę, ona nie jest tylko dla wyczynowców – podkreśla Jacek Marks z Grupy Everest, który czuwa nad trenerami w GOjump. Organizatorzy podkreślają, że w GOjump nie zabraknie atrakcji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jumperów – mali i duzi będą się bawić tak samo dobrze.

Dla amatorów i zawodowców

Ogromna hala podzielona jest na trzy podstawowe strefy: trampolin rekreacyjnych, na których dzieci, młodzież i dorośli będą mogli do woli skakać (o powierzchni aż 70 m kw.), freestyle, gdzie na jedynej na Dolnym Śląsku rampie będzie można bezpiecznie trenować skoki na snowboardzie, nartach, rolkach i rowerach oraz akrobatyczno-cyrkową, gdzie – w ramach akademii GOjump – będzie można ćwiczyć akrobatykę, freerunning czy ewolucje cyrkowe na szarfach i kołach. Wysokiej klasy wyposażenie (podłoga gimnastyczna, lustra, drabinki, przyrządy do ćwiczenia akrobatki, ścieżka airtrack) umożliwi bezpieczny trening amatorów i zawodowców.

Miękkie lądowanie w basenie z gąbkami

W GOjump będą też m.in.: ogromny basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe, wieża do skoków na pneumatyczną poduchę, strefy do gry w zbijanego (czyli znana z dzieciństwa zabawa w dwa ognie), miejsce wsadów do kosza, MegaTrampa, czyli największa w Polsce trampolina oraz pomieszczenia do organizowania urodzin i eventów. Nie zapomniano też o małych dzieciach. Na antresoli powstaje też właśnie strefa odpoczynku z miejscem dla najmłodszych. Dzieci do 3. roku życia będą mogły za darmo korzystać z minitrampoliny.

Trenerzy zadbają o rozgrzewkę

We wszystkich strefach obecni będą znakomicie przeszkoleni trenerzy. Wśród nich zawodowcy i zarazem opiekunowie dydaktyczni z grupy Everest, którzy poprowadzą zajęcia i zadbają o rozgrzewkę przed ćwiczeniami. 

– Tu nie ma ograniczeń wiekowych. Zapraszamy dzieci z rodzicami, nastolatków, dorosłych, którzy chcą się zabawić lub wzmocnić mięśnie całego ciała i nieźle się zmęczyć oraz ludzi, którzy chcą szlifować formę na nartach, deskach, rowerach i rolkach. Można u nas trenować cały rok różne ewolucje, które później przydadzą się na śniegu, wodzie czy w terenie – opowiada Kamil Cieśluk, pomysłodawca GOjump.

– Wystarczy przebrać się w wygodny strój, założyć antypoślizgowe skarpetki albo nawet na boso i już można wybierać ulubiony sposób zabawy! – zachęca Karolina Baworowska, manager GOjump. 

GOjump już od najbliższej soboty (14.05) będzie otwarty 7 dni w tygodniu w godz. 10-22. Bilety można rezerwować na stronie www.gojump.pl (indywidualne – 29 zł, grupowe – 19 zł). 

film Arkadiusz Cichosz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl