16°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 07:20

3. WKS Śląsk Wrocław
  4. Piłkarze Śląska pokonali Zawiszę

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali z Zawiszą Bydgoszcz 1:0 (0:0) w meczu 18. kolejki ekstraklasy. Bramkę dla wrocławian zdobył Sebastian Mila, ale najważniejszym wydarzeniem był powrót do składu Śląska Portugalczyka Marco Paixao.

Wrocławianie przystąpili do meczu bez narzekających na urazy Tomasza Hołoty i Dudu Paraiby, którego na boku obrony zastąpił Lukas Droppa. Największą niespodzianką był występ Marco Paixao, który powrócił do składu po blisko półrocznej przerwie spowodowanej pęknięciem kości strzałkowej. Z kolei trener Zawiszy Mariusz Rumak nie mógł skorzystać m.in. z Łukasza Nawotczyńskiego.

Przez pierwsze 30 minut na boisku niewiele się działo. Śląsk starał się atakować, ale akcje wrocławian były łatwo rozbijane przez uważnie grających obrońców gospodarzy. Bydgoszczanie sami nie kwapili się jednak do wyprowadzania kontrataków, a swoich szans szukali głównie w stałych fragmentach gry.

Obaj bramkarze najwięcej pracy mieli po strzałach z dystansu. W 34. minucie Grzegorza Sandomierskiego próbował zaskoczyć Robert Pich, a tuż przed przerwą czujność Mariusza Pawełka sprawdził Luis Carlos. W obu przypadkach górą byli jednak bramkarze.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do Śląska, a ich akcje były coraz groźniejsze. W 59. minucie spotkania Sebastian Mila dośrodkował w pole karne i po strzale głową Marco Paixao bramkarz obronił z najwyższym trudem. Chwilę później Portugalczyk popisał się znakomitym strzałem, ale Grzegorz Sandomierski po raz kolejny obronił.

W 86. minucie bramkarz Zawiszy był jednak bezradny. Flavio Paixao znakomicie dograł do wbiegającego w pole karne Sebastiana Mili, a pomocnik Śląska silnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

Gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę po tym, jak w 94. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Masłowski.

Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0).

Bramka: 0:1 Sebastian Mila (86).

Żółta kartka: Zawisza Bydgoszcz – Wagner, Sebastian Ziajka, Michał Masłowski, Kamil Drygas, Luis Carlos, Paweł Strąk. Śląsk Wrocław – Paweł Zieliński, Krzysztof Danielewicz, Tom Hateley, Lukas Droppa.

Czerwona kartka: Zawisza Bydgoszcz – Michał Masłowski (90+4-za drugą żółtą).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Zawisza Bydgoszcz – Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki (31. Damian Ciechanowski), Andre Micael, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka – Wagner (77. Jakub Łukowski), Kamil Drygas, Michał Masłowski, Herold Goulon (69. Mica), Luis Carlos – Rafael Porcellis.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Lukas Droppa – Flavio Paixao, Tom Hateley, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz (46. Juan Calahorro), Robert Pich (90. Mateusz Machaj) – Marco Paixao (75. Krzysztof Ostrowski).