25°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 16:35

3. WKS Śląsk Wrocław
  4. Śląsk zremisował z Legią [ZDJĘCIA]

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali z Legią Warszawa 1:1 (0:1) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Rewanż zostanie rozegrany 5 marca w Warszawie.

Oba zespoły rozpoczęły z dużym animuszem, ale w pierwszych minutach to goście wypracowali sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Już w 6. minucie przed szansą na pokonanie Mariusza Pawełka stanął Michał Kucharczyk, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy.

Śląsk miał początkowo spore problemy z wykończeniem swoich akcji, ale wrocławianie nieźle radzili sobie w wyprowadzaniu kontrataków. Niestety w decydujących momentach brakowało im dokładności i Dusan Kuciak nie miał zbyt wiele pracy. W 33. minucie spotkania bramkarz Legii popisał się jednak znakomitym refleksem broniąc strzał Roberta Picha i dobitkę Flavio Paixao.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na gospodarzach w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka w pole karne na strzał zdecydował się Miroslav Radovic. Uderzenie Serba zostało zablokowane, ale piłka trafiła pod nogi Michała Żyry, który bez większych kłopotów skierował ją do siatki.

Po zmianie stron Śląsk rzucił się do ataku, ale ponownie brakowało dokładnego wykończenia akcji. Na bramkę Legii groźnie uderzali Marco Paixao i Peter Grajciar, ale piłka przelatywała tuż obok bramki. Sytuacja wrocławian skomplikowała się w 57. minucie, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Tomasz Hołota.

Od tego momentu tempo spotkania znacznie spadło. Legia spokojnie rozgrywała piłkę czyhając na błędy gospodarzy, a osłabiony Śląsk swoich szans szukał w nielicznych kontratakach.

Siły na boisku wyrównały się w 83. minucie, gdy drugą żółtą kartką ukarany został Ivica Vrdoljak. Śląsk potrzebował zaledwie dwóch minut, by doprowadzić do remisu. Po błędzie Łukasza Brozia piłkę przejął Marco Paixao i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Michał Żyro (45+2), 1:1 Marco Paixao (85).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Tomasz Hołota. Legia Warszawa – Jakub Rzeźniczak, Guilherme, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk.

Czerwona kartka – Śląsk Wrocław: Tomasz Hołota (57 – za drugą żółtą), Legia Warszawa: Ivica Vrdoljak (83 – za drugą żółtą).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów: 15183.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Tomasz Hołota, Peter Grajciar (84. Krzysztof Ostrowski), Tom Hateley (72. Krzysztof Danielewicz), Robert Pich (62. Lukas Droppa) – Marco Paixao.

Legia Warszawa – Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Guilherme Costa Marques – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Michał Masłowski, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk – Miroslav Radovic (72. Marek Saganowski).