22°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 13:20

3. Waleczny Śląsk przegrał z Legią [RELACJA, WIDEO]

Drużyna Śląska Wrocław przegrała w sobotę na wyjeździe z Legią Warszawa 3:4 (1:3) w meczu ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramki dla wrocławian zdobyli Sebastian Mila, Robert Pich i Flavio Paixao. Dla Legii po dwa gole strzelili Miroslav Radovic i Dossa Junior.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:3 (3:1).

Bramki: 1:0 Miroslav Radovic (13), 2:0 Dossa Junior (22-głową), 2:1 Sebastian Mila (34), 3:1 Dossa Junior (42), 3:2 Robert Pich (48), 4:2 Miroslav Radovic (85), 4:3 Flavio Paixao (90-głową).

Żółta kartka: Legia Warszawa – Michał Kucharczyk, Michał Żyro. Śląsk Wrocław – Tomasz Hołota, Lukas Droppa.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 16000.

Legia Warszawa - Dusan Kuciak – Tomasz Brzyszki, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź – Michał Żyro (87. Mateusz Szwoch), Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk, Ondrej Duda (89. Marek Saganowski) – Miroslav Radovic.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Lukas Droppa (87. Juan Calahorro), Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz (67. Tom Hateley), Robert Pich (78. Krzysztof Ostrowski) - Mateusz Machaj.

Doping kibiców Śląska na meczu z Legią

90+4' - Koniec spotkania! Po emocjonującym meczu Śląsk przegrał z Legią 3:4.

90' - GOL DLA ŚLĄSK! Wrocławianie walczą do końca! Flavio Paixao wykorzystał dobre podanie Krzysztofa Ostrowskiego i strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka.

85' - GOL DLA LEGII! Niewykorzystane sytuacje zemściły się na wrocławianach. Miroslav Radovic otrzymał podanie od Ondreja Dudy i mimo asysty obrońcy lekkim strzałem pokonał Mariusza Pawełka.

79' - Druga zmiana w Śląsku. Krzysztof Ostrowski zastąpił Roberta Picha. Lukas Droppa faulował Michała Żyrę i został ukarany żółtą kartką.

78' - Niewykorzystana szansa Śląska! Po stracie Dossy Juniora w środku pola Mateusz Machaj pobiegł z piłką w stronę bramki Legii, odegrał do Toma Hateleya, ale ten strzelił wysoko ponad bramką.

72' - Spotkanie się wyrównało. Oba zespoły starają się atakować, ale brakuje im dokładności w wykończeniu akcji.

67' - Pierwsza zmiana w Śląsku. Tom Hateley zastąpił Krzysztofa Danielewicza.

62' - Ależ pech wrocławian! Po technicznym strzale Mateusza Machaja piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole, a Flavio Paixao nie potrafił jej skierować do pustej bramki.

59' - Szansa dla Legii! Michał Żyro podał do wbiegającego w pole karne Miroslava Radovica, ale Mariusz Pawełek w ostatniej chwili wybija piłkę.

56' - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul na Michale Kucharczyku upomniany został Tomasz Hołota.

48' - GOL DLA ŚLĄSKA! Ależ początek wrocławian! Po dośrodkowaniu w pole karne Legii i strzale Mateusza Machaja bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Roberta Picha był już bezradny.

46' - Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu zespołach.

21:20 - Dotychczas Śląsk grał z Legią 79 razy. 17 spotkań zakończyło się zwycięstwem wrocławian, padło 20 remisów, a 42 razy wygrywała Legia. Śląsk zdobył w tej rywalizacji 56 bramek tracąc 121 goli.

Na trybunach w Warszawie zasiadło 1028 kibiców z Wrocławia / fot. slaskwroclaw.pl

45+1 - Koniec pierwszej części meczu.

42' - GOL DLA LEGII! Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy i kopia akcji z 22. minuty. Po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego do piłki doskoczył Dossa Junior i upadając zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

34' - GOL DLA ŚLĄSKA! Po kilku słabszych minutach wrocławianie zdobywają bramkę kontaktową. Szybko wyprowadzony atak i na strzał z 20. metrów zdecydował się Sebastian Mila, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

30' - Tempo spotkania nieco spadło. Cofnięty na własną połowę Śląsk oddał inicjatywę rywalom.

22' - GOL DLA LEGII! Podopieczni trenera Henninga Berga poszli za ciosem. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tomasz Brzyski, a najwyżej w polu karnym Śląska wyskoczył Dossa Junior i strzałem  głową pokonał Mariusza Pawełka. Wrocławscy obrońcy mogli zachować się lepiej.

19' - Gospodarze w natarciu. Tomasz Brzyski przedarł się lewą stroną boiska, ale dośrodkował niedokładnie i Piotr Celeban zdołał wybić piłkę.

13' - GOL DLA LEGII! Miroslav Radovic wykorzystał znakomite podanie Ondreja Dudy i bez większych kłopotów pokonał Mariusza Pawełka.

8' - Dobra akcja gospodarzy, po której Mariusz Pawełek zmuszony był do interwencji na przedpolu. Chwilę później mocne, ale niecelne uderzenie Michała Żyry.

4' - Okazja dla Śląska! Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby bliski zdobycia bramki był Flavio Paixao, ale po jego strzale piłka odbiła się od nogi jedego z obrońców i wyszła na rzut rożny.

1' - Spotkanie rozpoczęte!

20:10 - Mecz poprowadzi sędzia Paweł Gil z Lublina.

19:55 – Oto składy w jakich przystąpią do meczu oba zespoły:

Legia Warszawa – Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk, Ondrej Duda – Miroslav Radovic.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao, Lukas Droppa, Sebastian Mila, Krzysztof Danielewicz, Robert Pich - Mateusz Machaj.

Na ławce rezerwowych Śląska usiądą Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro, Kamil Dankowski. Legia zagra bez Bartosza Bereszyńskiego, który złamał kość śródstopia.

19:40 - W ostatnim meczu o punkty wrocławianie pokonali u siebie po dobrym meczu Górnika Zabrze 2:0, a wykorzystując przerwę w rozgrywkach zmierzyli się w towarzyskim spotkaniu z trzecioligowym MKS Oława wygrywając 6:1.

- Legia do zespół, przed którym trzeba mieć respekt - mówi trener Śląska Tadeusz Pawłowski

Teraz wrocławian czeka trudne spotkanie, a trener Śląska Tadeusz Pawłowski zaznaczył, że Legia to zespół, przed którym trzeba mieć respekt. – To przecież aktualny mistrz Polski, który ma w składzie wielu klasowych zawodników, ale ja patrzę przede wszystkim na swój zespół, który w ostatnim czasie prezentuje bardzo dobrą formę. W Warszawie chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik – podkreślił.