11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 04:55

3. Atomówki we Wrocławiu [KONKURS]

W piątek, 24 października, drużyna Impelu Wrocław zmierzy się z zespołem PGE Atomu Trefla Sopot w meczu czwartej kolejki ekstraklasy siatkarek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Hali Orbita.

W poprzednim spotkaniu wrocławianki wygrały z beniaminkiem Developres SkyRes Rzeszów 3:1, ale do ich gry w tym spotkaniu można mieć wiele zastrzeżeń. Problemy w przyjęciu spowodowały, że prowadząc w drugim secie 17:11 przegrały do 22.

W późniejszych partiach podopieczne trenera Tore Aleksandersena grały nerwowo, a przez to niedokładnie i tylko dzięki dobrej postawie Miry Topić udało im się obronić setbola w czwartym secie, a później zwyciężyć 26:24. – Jestem zadowolony tylko z trzech punktów. Z gry cieszyć się nie mogę – mówił po meczu szkoleniowiec Impelu.

W piątek takie wahania formy mogą się źle skończyć, bowiem wrocławianki czeka starcie z dużo trudniejszym rywalem - drużyną Atomu Trefla Sopot. Do Wrocławia podopieczne trenera Lorenzo Micellego przyjadą z nadzieją na rewanż za ubiegłoroczny półfinał play-off. Wówczas drużyna ze stolicy Dolnego Śląska wygrała rywalizację o awans do finału 3-1.

W poniedziałek „Atomówki” przegrały z Chemikiem Police 2:3, choć prowadziły już 2:0. – Nie zagrywałyśmy mocno i dokładnie przez cały mecz, a pokazałyśmy, że umiemy to robić na początku spotkania. Właśnie ten element pomógł nam bez przeszkód wygrać dwa pierwsze sety. Było tak blisko... Teraz mamy kilka dni, żeby dotrenować elementy, które zawiodły w końcówce – powiedział po spotkaniu środkowa Atomu Trefla Brittnee Cooper cytowana ona oficjalnej stronie klubu.

Trener Tore Aleksandersen podkreśla z kolei, że jeśli wrocławiankom uda się przenieść na boisku dobrą postawę z treningów, to będą w stanie wygrać z każdym.– Na treningach poziom jest chwilami ekstremalnie wysoki, ale póki co nie potrafimy się do tego zbliżyć. Musimy grać z odwagą. Jeśli tak nie będzie, to mecze będą wyglądać jak ten z Rzeszowem – dodaje.

Bilety na mecz Impel Wrocław – PGE Atom Trefl Sopot można kupić na portalu ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych – LISTA.

Konkurs dla Czytelników

Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na piątkowy mecz. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy tylko poprawnie odpowiedzieć na jedno pytanie – TUTAJ.