wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 25°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Budowa hali do sportów walki na finiszu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Nowa hala sportowa powstała przy ul. Racławickiej /fot. Tomasz Hołod

Trwają ostatnie prace wykończeniowe hali sportowej przy ul. Racławickiej, gdzie swój dom znajdą zapaśnicy, judocy, ciężarowcy i pięściarze Śląska Wrocław. Odbiory techniczne zaplanowano na listopad.

Reklama

Na taki obiekt wrocławscy sportowcy czekali wiele lat. Prawie 3,2 tys. mkw. powierzchni użytkowej, pięć szatni, sanitariaty i rozkładane trybuny dla 400 widzów.

– Jesteśmy na etapie wyposażania hali. Trwają ostatnie prace – wieszamy ściany działowe dzielące poszczególne sekcje sportowe. Za moment rozpocznie się montaż worków treningowych i lin do wspinaczki. Położona zostanie wykładzina, zamontowane ringi bokserskie i maty dla zapaśników oraz judoków – wylicza Tomasz Mędrykiewicz, kierownik budowy i prezes przedsiębiorstwa inżynieryjnego ERA s.a., generalnego wykonawcy hali sportowej przy ul. Racławickiej.

Czytaj więcej: Powstanie hala sportowa przy ul. Racławickiej. Kamień węgielny wmurowany

Hala podzielona jest na cztery części – dla każdej sekcji. Rozdzielać je będą przesuwne ścianki działowe pozwalające jednorazowo korzystać z przestrzeni kilku grupom treningowym. Przy każdej mieszczą się trybuny dla 100 osób. Kolejni widzowie mogą śledzić sportowców z balkonu.

Trwają ostatnie prace wykończeniowe hali sportowej przy ul. Racławickiej

Widok z balkonu na podest dla ciężarowców /fot. Tomasz Hołod

W ciągu najbliższych dni rozpocznie się sprzątanie hali oraz położona zostanie wykładzina – różna, w zależności od potrzeb danej dyscypliny.

– Zamontowaliśmy już podest dla ciężarowców oraz pomosty treningowe. Na zewnątrz mamy gotowy parking na 63 samochody, z czego dwa zarezerwowano dla autokarów i cztery dla osób niepełnosprawnych. Posialiśmy już trawę – dodaje Mędrykiewicz.

Zapaśnicy, judocy ciężarowcy i pięściarze Śląska Wrocław znajdą w hali swój dom

Umowę na realizację zadania podpisano w maju 2020 r. Trzy miesiące później wbito pierwszą łopatę, a na początku 2021 r. wmurowano kamień węgielny z kapsułą czasu. W kapsule znalazły się: proporczyk WKS-u, szalik Śląska, puchar z herbem Wrocławia i Śląska oraz symbolami czterech sekcji sportowych, maseczka WKS-u, trzy medale drużynowych mistrzostw Polski z judo, zapasów i podnoszenia ciężarów, książka Wojciecha Koerbera „Dolnośląscy Olimpijczycy” oraz list Janusza Pilcha, dyrektora WKS-u, w którym podziękował miastu za podjęcie inicjatywy budowy obiektu.

– Jestem przekonany, że przy ul. Racławickiej znajdziemy swój nowy dom, który stanie się kuźnią olimpijczyków i w którym zaczniemy wykuwać kolejne medale największych globalnych mistrzostw – mówił w styczniu Józef Tracz, trzykrotny medalista olimpijski w zapasach klasycznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl