wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dżokeje, ułani i ognisko na Partynicach. Moc atrakcji w długi sierpniowy weekend na Torze Wyścigów Konnych

Redakcja www.wroclaw.pl,
Pułki Ułanów materiały prasowe
Pułki Ułanów

Po wakacyjnej przerwie wyścigi konne wracają na Partynice. W najbliższy weekend 13 i 14 sierpnia moc atrakcji. W programie wyścigów 13 sierpnia osiem gonitw, będzie też Pułków Ułanów, którzy przygotowali specjalne pokazy dla publiczności. Sprawdźcie program i atrakcje.

Reklama

Do startu 7 dnia wyścigowego sezonu 2022 zgłoszono 73 konie, wśród jeźdźców zameldują się wszyscy najlepsi na czele z pierwszą trójką tegorocznego czempionatu: Dastanem Sabatbekovem, Szczepanem Mazurem i Sanzharem Abaevem. 

Dżokeje i ułan na Partynicach

Dżokeje i ułan na Partynicach

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

W lipcu konie z Partynic odpoczywały w Sopocie, gdzie latem panują zdecydowanie lepsze warunki pogodowe do ścigania. Teraz wracają na wrocławski tor.

Długi weekend na Partynicach – wyścigi i ułani

W najbliższą sobotę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice zamelduje się czołówka jeźdźców rywalizujących w Polsce, na czele z prowadzącym w czempionacie Dastanem Sabatbekovem (38 zwycięstw) Szczepanem Mazurem (24 zwycięstwa) i Sanzharem Abaevem (20 zwycięstw).

Do ośmiu gonitw zgłoszono łącznie aż 73 konie. Start pierwszej gonitwy dnia zaplanowano na godz. 15.30, natomiast ósma i  jednocześnie ostatnia gonitwa wyścigowej soboty rozpocznie się o godz. 19.00.

W związku z przypadającymi na 15 sierpnia obchodami „Cudu nad Wisłą” w sobotę i niedzielę na Partynicach będzie można podziwiać umiejętności konnych grup rekonstrukcyjnych – będą to dwa Pułki Ułanów.

W sobotę podczas dnia wyścigowego po terenie Partynic będą poruszać się umundurowane patrole kawalerii w mundurach garnizonowych i polowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz II RP.

Ułani rozstawią swoje namioty, w których będziemy mogli zobaczyć historyczną broń używaną przez kawalerię w przededniu II Wojny Światowej, m.in. stroczone rzędy kawaleryjskie z pełnym wyposażeniem, szable, repliki karabinków oraz repliki broni przeciwpancernej. Ponadto Pułk 19 Ułanów Wołyńskich zaprezentuje pokaz wyszkolenia konia kawaleryjskiego z takimi elementami jak: posługiwanie się  białą bronią w galopie, czy skoki przez przeszkody (ogień, naturalne przeszkody).

Galeria zdjęć

Natomiast w niedzielę organizatorzy zapraszają na zawody Military im. Płk. Tadeusza Rybickiego.W zawodach uczestniczyć będą Ułani Kawalerii Ochotniczej. Ponad 20 zawodników i ich konie będzie brało udział w konkurencjach zręcznościowych i szybkościowych związanych z władaniem  białą bronią – szablą i lancą.

Finałem zawodów będzie wyścig Kawalerii Ochotniczej na torze wyścigowym.

Długi weekend na Partynicach – 13 i 14 sierpnia. Program

7 dzień wyścigowy

Zawody Pułków Ułańskich „Military”

Źródło: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych-Partynice

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl