wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Dariusz Boratyński zwycięzcą listopadowego biegu CITY TRAIL w Lesie Osobowickim
Na zdjęciu zwycięzcy listopadowego biegu CITY TRAIL w Lesie Osobowickim Tomasz Pawlicki / Facebook: @CITYTRAILpl
Na zdjęciu zwycięzcy listopadowego biegu CITY TRAIL w Lesie Osobowickim

W drugim biegu sezonu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden we Wrocławiu, który odbył się 19 listopada wzięło udział 458 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcą został rekordzista 5-kilometrowej trasy w Lesie Osobowickim - Dariusz Boratyński, który uzyskał znakomity rezultat - 14:38. Wśród kobiet najszybszą była - podobnie, jak przed miesiącem - Kinga Pietras.

Reklama

– Czuję, że jest moc. Na mecie dzisiejszego biegu osiągnąłem zakładany rezultat z nadspodziewanym luzem. 4 km przebiegłem szybciej ok. 10 sekund szybciej niż w marcu - kiedy "biłem" rekord trasy – mówił po biegu Dariusz Boratyński, wicemistrz kraju w rozegranych przed dwoma tygodniami Mistrzostwach Polski na dystansie 5 km.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Mikołaj Czeronek (wynik 14:45), a trzeci był Dawid Borowski (czas 14:50).W rywalizacji kobiet jako pierwsza do mety dotarła Kinga Pietras, z czasem 18:34. Drugą lokatę wywalczyła Klaudia Pawlus (czas 18:43), a trzecia była Emilia Liputa (wynik 18:55).

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 250 młodych sportowców.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Na okres od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Lesie Osobowickim. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL odbywają się także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Warszawie.

Trzecie zawody edycji tego przełajowego cyklu są zaplanowane na 10 grudnia.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl