wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa w pierwszej rundzie play-offów [TERMIN, BILETY]

Betard Sparta Wrocław zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa w pierwszej rundzie play-offów [TERMIN, BILETY]

Mateusz Lubański,

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław chcą po raz pierwszy w tym sezonie pokonać gości z Częstochowy i liczą na żywiołowy doping wrocławskiej publiczności fot. Wojciech Tarchalski
Żużlowcy Betard Sparty Wrocław chcą po raz pierwszy w tym sezonie pokonać gości z Częstochowy i liczą na żywiołowy doping wrocławskiej publiczności

W sezonie 2022 do tej pory nie wszystko układało się po myśli żużlowców Betard Sparty Wrocław. Mistrzowie Polski z ubiegłego roku zajęli dopiero 5. miejsce w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi. Rywalizacja w play-offach rządzi się jednak swoimi prawami, a Janowski, Woffinden i spółka z pewnością zrobią wszystko, aby powalczyć o medale. Pierwszy mecz już w niedzielę, 21 sierpnia, na Stadionie Olimpijskim.

Reklama

Cel? Rozpędzić się jeszcze bardziej

6 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek i 17 zdobytych punktów – to tegoroczny bilans Betard Sparty Wrocław. Ćwierćfinałowym rywalem podopiecznych trenera Dariusza Śledzia będzie ekipa Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, która zmagania w pierwszej fazie sezonu zakończyła na pozycji wicelidera. W ostatnim meczu Betard Sparta zremisowała na wyjeździe z Apatorem Toruń.

Założenia na dalszą część sezonu? Rozpędzić się jeszcze bardziej. Dziś mogę być zadowolony ze startów, ale wciąż jest trochę do poprawy przed play-offami.
Maciej Janowski, żużlowiec Betard Sparty Wrocław

Dwie porażki z Włókniarzem. Do trzech razy sztuka?

Betard Sparta Wrocław w obecnych rozgrywkach już dwukrotnie mierzyła się z Włókniarzem. Dwa razy zwyciężali zawodnicy z Częstochowy. W zespole ze stolicy Dolnego Śląska nie brakuje jednak żużlowców, których umiejętności i doświadczenie mogą okazać się kluczowe w kontekście rywalizacji o medale. Jeden z młodszych zawodników, Bartłomiej Kowalski, w latach 2019-2021 reprezentował barwy Włókniarza.

Jeśli chodzi o mecze z Włókniarzem Częstochowa, na pewno zawsze odczuwam pewien sentyment. Ale raczej nie działa on na mnie - ani pozytywnie, ani negatywnie. Staram się skupić na tym, co do mnie należy.
Bartłomiej Kowalski, żużlowiec Betard Sparty Wrocław

Początek pierwszego ćwierćfinałowego meczu Betard Sparty Wrocław z zespołem Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa już w niedzielę, 21 sierpnia, o godz. 19.45. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim, a wejściówki można kupić:

Ceny biletów normalnych rozpoczynają się od 39 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl