wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:15

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Obiekty sportowe
  4. Atrakcje

Sport to nie tylko gra w piłkę nożną czy fitness, to także inne nietypowe rozrywki, takie jak wyścigi konne czy wspinaczka „po drzewach”. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje sportowe czekają na ciebie we Wrocławiu!

Reklama

Skatepark - Centrum Sportów Ekstremalnych

ul. Legnicka 65tel. +48 71 350 14 30e-mail: [email protected]Czynne: poniedziałek - piątek 14.30 - 21.30 sobota-niedziela 10.00 - 21.30Uwaga! Każda osoba chcąca korzystać ze SKATEPARKU musi wypełnić oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych. Osobom niepełnoletnim oświadczenie wypełnia prawny opiekun.

Zatoka Gondoli

ul. Purkyniego między Muzeum Narodowym i Wzgórzem Polskim w miejscu ujścia dawnej Fosy Miejskiej do Odry.Zatoka jest otwarta w sezonie od 1 kwietnia do 30 października (w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych sezon zostanie skrócony) codziennie od 10.00 - 20.00.Oferta: "Zajezdnia" Turystycznego Tramwaju Wodnego na starej barce rzecznej. Tramwaj wodny kursuje w każdą sobotę i niedzielę pływa zgodnie z rozkładem co 1h. Poza rozkładem można zamówić kurs telefonicznie pod nr +48 791 122 858.Wypożyczalnia:  kajaków, łódź motorowa 'Gondolka 4' (bez uprawnień), łódź motorowa SLOOP.

Park Linowy Wyspa Przygody Opatowicka

Kasa biletowa Wyspy Przygody znajduje się przy ul. Braci Gierymskich, 51-640 Wrocław (parking przy Jazie Opatowickim)Czynne: poniedziałek - piatek 10.00 - 18 00 (kasa 10.00 - 1700)sobota niedziela i święta 9.00-19.00 (kasa 9.00 - 18.00)Administrator wyspy:  firma Jan Frączak KWADRAT-F, ul. Poniatowskiego 3, 55-120 Oborniki Śl.tel. kontaktowy:  +48 784 567e-mail: [email protected]Oferta: kompleks nadrzewnych atrakcji (mostków, kładek siatek, drewnianych platform itp.), zawieszonych na stalowych linach. Łączna długość to ok. 1 km. Na linach zamocowano blisko 100 różnych atrakcji, będących swoistym torem przeszkód na wysokości od 2 do 17 metrów. Dorosły użytkownik, a także towarzyszące mu dzieci do lat 16 (maksymalnie dwoje) mają do wyboru pięć tras: Świstak, Wiewiórka, Dzięcioł , Goryl, Pantera. Kolejność związana jest z narastaniem trudności - im dalej tym trudniej i wyżej. Jednak dla osoby o średniej sprawności sportowej przejście wszystkich atrakcji nie stanowi wielkiego problemu, wymaga natomiast pełnej dyscypliny i roztropności.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych "Partynice"

ul. Zwycięska 2tel. 71 339 83 64e-mail: [email protected]Tor na Partynicach, zaprojektowany przez R. Jürgensa z Hamburga, został oddany do użytku w 1907 r. Obecnie najważniejsze gonitwy rozgrywane na Partynicach to Wielka Wrocławska z pulą nagród 175 tys. zł i Wielka Partynicka  z pulą nagród 105 tys. zł oraz cztery gonitwy płaskie najwyższej kat. A.

Sala do treningu funkcjonalnego wyposażona jest w bramę wielofunkcyjną Funcional Rack, na której odbywają się: treningi funkcjonalne, treningi obwodowe,cross training, treningi kettlebell wedle metody hard style, mobility, runmageddon, cross endurance.

Parki linowe Wrocław i okolice Wrocławia

Wyspa Przygody Opatowicka

Jedyny tak duży park linowy we Wrocławiu. Położony na malowniczej wyspie Opatowickiej. Wszystkie atrakcje wybudowane i wkomponowane w naturalny krajobraz wyspy. 7 różnych tras, prawie 100 różnych przeszkód sprawiają, że każdy odnajduje coś dla siebie. Najwyższe przeszkody są umieszczona 17 metrów nad ziemią.
  • Trasy łatwe: Myszka(nowa), Małpka, Świstak 
  • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł
  • Trasy trudne: Goryl, Pantera
Ceny biletów, informacje o promocjach: www.opatowicka.pl 

Park Linowy "Wieżyca" w Sobótce

Park składa się z czterech tras o zróżnicowanym stopniu trudności – MINI – Pajęcza sieć (dla dzieci w wieku 3-13 lat), Dziecięcej od 130cm wzrostu , Średniej i Trudnej  od 150 cm wzrostu - o łącznej długości ponad pół kilometra! Najwyższe platformy znajdują się na wysokości około dwunastu metrów, a liczba udostępnionych do pokonania atrakcji przekracza 60!

Ceny atrakcji zaczynają się od 10 złotych, a szczegółowy cennik znajdziecie TU.

Adrenalina Park w Kątach Wrocławskich

Liany, Mosty Birmańskie, Złośliwe Belki, Kładki "H"... i masa innych przeszkód o różnym stopniu trudności. Przejście trasy nad ziemią zajmuje kilkadziesiąt minut. Na miejscu można również zagrać w paintball czy pojeździć na quadach. Do niewątpliwych atrakcji należy najdłuższa tyrolka w Polsce! 320 m przejechane w minutę po stalowej linie!

Za zabawę w Adrenalina Park zapłacimy od 13 złotych. Szczegółowy cennik znajdziecie TU.

Park linowy Skalisko

Ok 90 km. od Wrocławia, w Złotym Stoku znajduje się park linowy Skalisko. Trasa wiedzie między drzewami, na których znajdują się balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki - zjazdy na linie o łącznej długości 1050metrów oraz wiele innych.

Ceny biletów dla osób indywidualnych od 40 zl, dla grup zorganizowanych od 30 zł. Szczegółowy cennik znajdziesz TU.

Wioska Indiańska Tipi Town

Nie zawsze jednak trzeba wspinać się nad ziemie, żeby zakosztować przygody. 4 km od Wrocławia, w Kamieńcu Wrocławskim znajduje się Wioska Indiańska Tipi Town. Zobaczymy tam kilka namiotów Tipi, wóz traperski, totem oraz plac zabaw dla dzieci i oczywiście miejsce na ognisko. W wiosce jest też miniaturowe Western City, w którym zamieszkują króliki oraz labirynt w kukurydzy. 

Wioska indiańska Tipi Town zaprasza każdego spragnionego pobytu na łonie natury w weekendy w godzinach od 11 do 19. Można wtedy pobujać się w hamaku w cieniu drzew, pozwiedzać tipi, postrzelać z łuku i z wiatrówki, upiec kiełbaskę na ognisku oraz pobawić sie w prawdziwe indiańskie zabawy.

Szczegółowy cennik znajdziecie TU.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl