Sport bez ograniczeń

Integracyjne treningi siatkówki na siedząco


Bezpłatne treningi siatkówki na siedząco, podczas których dzieci pełno- i niepełnosprawne razem się bawią i uczą podstaw gry tej niezwykle popularnej dyscypliny.

Siatkówka na siedząco to zespołowa gra sportowa, oparta na przepisach gry w klasyczną siatkę”, zmodyfikowanych tak, by umożliwić grę na jednym boisku zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i w pełni sprawnym fizycznie. Integracyjny charakter tej zabawy, wraz ze wszystkimi innymi walorami tradycyjnej siatkówki, stanowi o wyjątkowości tej dyscypliny sportu.

Dzięki zajęciom w szkółce, prowadzonej w Klubie Myszki Norki, działającej w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, najmłodsi mają możliwość poznania podstawowych elementów techniki siatkarskiej, współpracy w integracyjnej grupie rówieśników i doskonałej wspólnej zabawy. Nabywając nowych umiejętności, czynnie dołączają do braci siatkarskiej i mogą utożsamiać się ze swoimi idolami.

Zajęcia pozytywnie wpływają na rozwój dzieci – pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i lepiej rozumieją bariery, z jakimi zmagają się ich niepełnosprawni rówieśnicy, natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami, a także rehabilitują się poprzez ruch.

Treningi przeznaczone są dla dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo w wieku 7-13 lat

Zajęcia – pierwsze 5 września 2013 r. – odbywać się będą w czwartki w godz. 19.30-20.00, w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Borowskiej 105. Prowadzi je Bożydar Abadżijew – trener reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco.

Patronat: reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco

Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Zapisy: Ewa Letyta: e.letyta@dzieciom.pl, tel. 882 04 63 84

Więcej na: http://myszkanorka.pl


MaWi

Zdjęcia: Klub Myszki NorkiZgłoś uwagę