Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Społeczna Akademia Kultury Jacka Żakowskiego

Jacek Żakowski jest gospodarzem Społecznej Akademii Kultury, czyli cyklu comiesięcznych debat i warsztatów poświęconych szeroko rozumianej kulturze. 


Jacek Żakowski jest gospodarzem Społecznej Akademii Kultury, czyli cyklu comiesięcznych debat i warsztatów poświęconych szeroko rozumianej kulturze i jej wzajemnym powiązaniom z innymi dziedzinami życia – edukacją, ekonomią, ekologią. Kolejne, powakacyjne spotkanie we wrześniu w Kinie Nowe Horyzonty.

Projekt organizuje Biuro Festiwalowe Wrocław 2016. Współorganizatorem projektu jest Kino Nowe Horyzonty. Partnerem projektu jest Slot - Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych

 

- Będzie to nie tylko próba krytycznej dyskusji poświęconej kondycji kulturalnej współczesnych społeczeństw oraz miast, ale także punkt wyjścia dla wypracowania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby okazać się remedium na diagnozowane problemy – zapewniają organizatorzy.

Debaty, w jeden wybrany środowy wieczór w miesiącu, będzie prowadzić Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta. Na ich przebieg składać się będzie indywidualna rozmowa z głównym gościem debaty, dyskusja panelowa i dyskusja z udziałem publiczności.

Pierwsza seria debat nosi tytuł „Wrocław – lepsze miasto”. Poświęcona będzie najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom i możliwościom ich wykorzystania.

Wstęp na debaty jest bezpłatny, natomiast chęć wzięcia w nich udziału należy potwierdzać poprzez odebranie wejściówki i rezerwację miejsca w Kinie Nowe Horyzonty.Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 kwietnia w godzinach od 18 do 21 w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).

 

Debatom towarzyszą warsztaty, odbywające się następnego dnia. Mają służyć wypracowaniu praktycznych wniosków płynących z przeprowadzonych dyskusji. Wezmą w nich udział profesjonaliści, zarządcy i działacze z Wrocławia.

W przyszłości planowane są także inne wydarzenia stowarzyszone z cyklem debat, które na stałe weszłyby w skład Społecznej Akademii Kultury – w śród nich rozważana jest organizacja warsztatu dziennikarskiego oraz warsztatów dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia.

Pierwszy blok debat obejmujący kwiecień, maj i czerwiec koncentrował się będzie na edukacji – szkolnej, przedszkolnej oraz akademickiej.

Pierwsza debata po wakacjach odbędzie się w drugiej połowie września.

 

Dodatkowe informacje

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na profilu FB: www.facebook.com/wroclaw2016Zgłoś uwagę