Mecz Śląsk - Lech bez udziału publiczności. Jak zwrócić bilet

Decyzją administracyjną wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań (14 grudnia Stadion Wrocław) rozegrany zostanie bez udziału publiczności. To pokłosie nagannego zachowania fanów WKS-u w trakcie ostatniego pojedynku Trójkolorowych z Legią Warszawa. Klub informuje także, jak zwrócić zakupione już wejściówki na mecz z Kolejorzem.


Na środowej konferencji prasowej wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował, że najbliższe spotkanie Śląska Wrocław, które zaplanowano na sobotę, 14 grudnia, zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Swoją decyzję argumentował m.in. zbyt dużą liczbą użytych środków pirotechnicznych w trakcie niedzielnego meczu z warszawską Legią, a także nieodpowiednim zapewnieniem bezpieczeństwa podczas sportowego widowiska ze strony klubu.
 
Śląsk chciał innego rozwiązania sytuacji, przez co, tuż po meczu, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że jest skłonny zamknąć na mecz z Lechem Poznań trybunę B, czyli tę, na której siedzą najbardziej zagorzali fani WKS-u. Wojewoda podjął inną decyzję, przez co klub poniesie stratę finansową, związaną z brakiem dochodów z dnia meczowego.
 

Przypomnijmy, w trakcie meczu 18. kolejki z Legią Warszawa na trybunach Stadionu Wrocław zasiadło blisko 32 tysiące widzów. Niestety, po 20 minutach gry sędzia spotkania zdecydował o przerwaniu meczu i nakazał piłkarzom obu drużyn udać się do szatni, bowiem na trybunach rozpoczął się pokaz fajerwerków ze strony kibców Śląska.

Po około 10 minutach gra została wznowiona, jednak arbiter zagroził, że jeżeli takie sceny się powtórzą, będzie zmuszony zakończyć spotkanie walkowerem na korzyść przyjezdnych. Na szczęście tak się nie stało, choć podopieczni Vitezslava Lavićki przegrali ze stołecznym zespołem 0:3.

Sobotnie starcie z Lechem będzie dla Śląska przedostatnim pojedynkiem przed zimową przerwą. Jeśli wrocławianie chcą pozostać w grze o najwyższe laury w lidze, ten pojedynek muszą po prostu wygrać. 

Kara od Komisji Ligi

W czwartek okazało się, że Śląsk poniesie kolejne konsekwencje po wybrykach swoich kibiców w trakcie niedzielnego meczu z Legią Warszawa. Komisja Ligi nałożyła na wrocławski klub karę finansową i postanowiła ukarać także kibiców, którzy w tym czasie przebywali w sektorze B.

– Zachowanie kibiców Śląska wykroczyło poza dopuszczalne standardy, powodując realne zagrożenie zdrowia i życia uczestników meczu – tłumaczy przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki i dodaje: – Elementy pirotechniki spadały bezpośrednio na plac gry oraz trybuny, czego skutkiem była konieczność opuszczenia przez zawodników boiska oraz 10-minutowa przerwa w grze. Klub ponosi odpowiedzialność za działania swoich kibiców dlatego Komisja Ligi postanowiła ukarać Śląsk Wrocław wysoką karą pieniężną.

Niestety, na karze finansowej się nie skończyło i Komisja Ligi postanowiła ukarać także kibiców wrocławskiego klubu: – Natomiast odpowiedzialność za zaistniałą sytuację powinni ponieść także kibice dopuszczający się łamania prawa. Dlatego też Komisja zdecydowała nałożyć dodatkowe sankcje dyscyplinarne na osoby zajmujące sektor, na którym doszło do naruszeń prawa. Bezpieczeństwo uczestników imprezy piłkarskiej jest priorytetem, a nałożone kary są wyrazem braku akceptacji ze strony Komisji Ligi dla zachowań niewpisujących się w standardy bezpiecznego kibicowania – tłumaczą przedstawiciele Komisji.

Reasumując, za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Śląsk Wrocław – Legia Warszawa, na klub Śląsk nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 mecze Ekstraklasy (24. kolejka z Zagłębiem Lubin, 26. kolejka z Jagiellonią Białystok, 28. kolejka z Arką Gdynia).

Dodatkowo nałożono karę zakazu wejścia na 2 mecze we Wrocławiu dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Legią znajdowały się na trybunie B. Kara ta jest zawieszona w wykonaniu na 6 miesięcy.

Zwrot biletów, rekompensata dla karnetowiczów

W związku z zamknięciem przez wojewodę Stadionu Wrocław na sobotni mecz z Lechem Poznań, klub poinformował co zrobić w przypadku zakupu biletów na mecz z Lehem, a także w jaki sposób zrekompensuje się karnetowiczom.

Bilety

Jeśli zakupiłeś bilet na spotkanie z Lechem Poznań:

 • możesz zwrócić go w kasach przy ul. Oporowskiej 62 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty 10-15) i otrzymać voucher na jeden domowy mecz, ważny do końca sezonu 2019/20 (voucher trzeba wymienić na bilet przynajmniej dzień przed datą spotkania)
 • możesz zwrócić bilet w kasach przy ul. Oporowskiej 62 i otrzymać zwrot pieniędzy w wysokości ceny biletu
 • możesz wysłać swoje dane (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer konta) na adres mailowy kasy@slaskwroclaw.pl i otrzymać zwrot kosztów biletu przelewem na podany numer konta lub voucher na jeden domowy mecz, ważny do końca sezonu 2019/20 (voucher trzeba wymienić na bilet przynajmniej dzień przed datą spotkania)

Karnety

Jeśli posiadasz karnet całosezonowy na mecze Śląska Wrocław:

 • możesz udać się do kas przy ul. Oporowskiej 62 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty 10-15) i otrzymać rekompensatę finansową w wysokości 1/18 ceny Twojego karnetu lub voucher na jeden domowy mecz (może z niego skorzystać dowolna osoba), ważny do końca sezonu 2019/20 (voucher trzeba wymienić na bilet przynajmniej dzień przed datą spotkania)
 • możesz wysłać swoje dane (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer konta) na adres mailowy kasy@slaskwroclaw.pl i otrzymać zwrot 1/18 ceny Twojego karnetu przelewem na podany numer konta lub voucher na jeden domowy mecz (może z niego skorzystać dowolna osoba), ważny do końca sezonu 2019/20 (voucher trzeba wymienić na bilet przynajmniej dzień przed datą spotkania)

Jeśli posiadasz karnet na rundę jesienną:

 • obowiązują powyższe instrukcje, zwracana jest jednak 1/10 ceny zakupionego karnetu

Vouchery

Jeśli posiadasz voucher na mecz z Lechem Poznań (płatny):

 • data ważności voucheru zostaje przedłużona do 10 lutego 2020 r.

Sektory VIP Silver

Jeśli posiadasz bilet VIP do Strefy Silver na spotkanie z Lechem Poznań:

1. Możesz zwrócić go w kasach przy ul. Oporowskiej 62 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty 10-15) i:

 • otrzymać voucher ważny do końca sezonu 2019/20, który można wymienić na bilet VIP do Strefy Silver na preferowany przez siebie mecz (voucher trzeba wymienić na bilet przynajmniej dzień przed datą spotkania) lub:
 • otrzymać zwrot pieniędzy w wysokości ceny zakupionego biletu VIP

2. Możesz wysłać swoje dane (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer konta) na adres mailowy kasy@slaskwroclaw.pl i otrzymać zwrot kosztów biletu VIP przelewem na podany numer konta

 • W przypadku pytań lub jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt na adres vip@slaskwroclaw.pl

Jeśli posiadasz karnet VIP do Strefy Silver na mecze Śląska Wrocław:

1. Możesz udać się do kas przy ul. Oporowskiej 62 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty 10-15) i:

 • otrzymać voucher ważny do końca sezonu 2019/20, który można wymienić na bilet VIP do Strefy Silver na preferowany przez siebie mecz (voucher trzeba wymienić na bilet przynajmniej dzień przed datą spotkania) lub:
 • otrzymać rekompensatę finansową w wysokości 1/18 ceny Twojego karnetu VIP (w przypadku karnetów całosezonowych, w przypadku karnetów VIP na rundę jesienną jest to 1/10 ceny)

2. Możesz wysłać swoje dane (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer konta) na adres mailowy kasy@slaskwroclaw.pl i otrzymać zwrot 1/18 ceny Twojego karnetu VIP (w przypadku karnetów całosezonowych, w przypadku karnetów VIP na rundę jesienną jest to 1/10 ceny) przelewem na podany numer konta.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres vip@slaskwroclaw.pl

UWAGA! Kasy biletowe przy Oporowskiej 62 czynne będą do 20 grudnia (włącznie), a następnie po przerwie świątecznej od 13 stycznia. Zachęcamy, by odwiedzić je jak najwcześniej.Zgłoś uwagę