Zwiedzaj Wrocław z wakacyjnymi aplikacjami

Planujący wycieczkę do Wrocławia można ułatwić sobie zwiedzanie miasta, wykorzystując kilka przydatnych aplikacji, które sprawią, że frajda z odkrywania Wrocławia będzie jeszcze większa. Przy pomocy smartfona możemy m.in. zaplanować trasę zwiedzania, poznać wrocławskie krasnale, a także sprawdzić, jak najszybciej dostać się do wybranej atrakcji.

Stolica Dolnego Śląska zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na najlepszy kierunek turystyczny i zdobyła tytuł European Best Destination 2018. To powoduje, że w lipcu i w sierpniu Wrocław może odwiedzić rekordowa liczba turystów.

W poznawaniu miasta pomogą im nowoczesne technologie i niektóre darmowe aplikacje dostępne do pobrania w sklepach: Google Play (system Android) oraz w App Store (system iOS). Atuty z ich korzystania dostrzegą także mieszkańcy.

Tramwaj, autobus, VOZILLA lub elektryczne skutery

W poruszaniu się komunikacją zbiorową pomogą aplikacje wrocławskiego MPK – iMPK (Google Play, App Store) oraz mobile MPK (Google Play, App Store), w których znajdziemy m.in. mobilne rozkłady jazdy, wyszukiwarkę połączeń oraz dostępność rowerów miejskich na poszczególnych stacjach w całym mieście. Przydatna w tym względzie będzie również aplikacja jakdojade (Google Play, App Store).

Na wielbicieli czterech kółek czeka natomiast aplikacja VOZILLI (Google Play, App Store), która pozwoli odwiedzającym skorzystać z pierwszej w Polsce miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych na minuty. Do dyspozycji jest 200 nowoczesnych Nissanów (Leaf i e-NV200). Na użytkowników czekają również miejskie udogodnienia, takie jak parkowanie za darmo w centrum, 200 dedykowanych miejsc parkingowych w strategicznych punktach miasta czy jazda buspasami.

Poprzez aplikację zarezerwujemy pojazd, rozpoczniemy wypożyczenie i otworzymy drzwi. Po zaparkowaniu pojazdu (w granicach administracyjnych Wrocławia) wypożyczenie zakończymy również wyłącznie przy pomocy smartfona. Opłata to złotówka za minutę jazdy i 10 gr za minutę postoju. Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych – polskim, angielskim i niemieckim.

Dla wielbicieli dwóch kółek alternatywą będzie także aplikację GoScooter (Google Play, App Store), za pomocą której skorzystamy z elektrycznych skuterów. Wypożyczenie – podobnie jak w przypadku VOZILLI – odbywa się wyłącznie poprzez smartfona. Płatność (49 groszy za minutę jazdy oraz 9 gr za minutę postoju) jest pobierana bezpośrednio z doładowanego przez nas wcześniej konta w aplikacji.

Do zoo oraz szlakiem wrocławskich krasnali

Wszystkim, którzy chcą zwiedzić jedne z największych wrocławskich atrakcji – zoo i Afrykarium, przyda się również mobilna nawigacja Zoo Wrocław Mapa (Google Play, App Store - w obu przypadkach dostępna także w języku angielskim). Aplikacja udostępnia kilka tras zwiedzania, które można dopasowywać do swoich potrzeb. Warte uwagi są również alerty, które poinformują o zbliżającej się porze karmienia zwierząt w najbliższej lokalizacji.

Boliząbek, Śpioch, Chrapek, Edukacjusz czy Eskulapek − to tylko niektórzy z małych mieszkańców miasta – symboli Wrocławia. Wrocławskie krasnale znajdziemy w różnych zakątkach stolicy Dolnego Śląska. Szacuje się, że jest ich ponad 200 i są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Aplikacja Go Wrocław Krasnale (Google Play) pozwala zobaczyć, gdzie mieszka każdy z krasnali i w jakiej odległości od niego się znajdujemy. Możemy także dodawać zdjęcia i odznaczać krasnala jako odwiedzonego, stając się częścią społeczności. Kto skolekcjonuje wszystkie wrocławskie krasnale?

Zwiedzaj tak, jak lubisz

Dla tych, którzy chcą zwiedzić Wrocław, ale nie mają czasu na planowanie trasy zwiedzania lub nie wiedzą, od czego zacząć, mamy rozwiązanie w postaci aplikacji Footsteps (Google Play, App Store). Oferuje ona szereg spersonalizowanych tras zwiedzania miasta. Wystarczy wybrać, jakim typem jesteśmy: smakoszem, imprezowiczem, głową rodziny, sportowcem, turystą, celebrytą, miłośnikiem sztuki, historykiem, biznesmenem czy hipsterem i dostaniemy kilka propozycji, jak ciekawie i zgodnie z naszymi preferencjami zwiedzać miasto. We Wrocławiu w ramach dziewięciu dostępnych tras do wyboru mamy aż 73 miejsca.

W sezonie mieszkańcy i turyści mogą wybrać się również na organizowane często festiwale mobilnej gastronomii. Wielbiciele specjałów z furgonetek mogą znaleźć coś dla siebie przy pomocy aplikacji Truck Me (App Store), która wyszukuje food trucki na podstawie geolokalizacji, pokazując jego położenie, godziny otwarcia oraz menu. Aplikacja oferuje również dostęp do zniżek i kuponów promocyjnych. Obecnie działa w Warszawie, Łodzi i we Wrocławiu.