Śląsk wzmacnia strefę podkoszową. Akos Keller nowym zawodnikiem WKS-u

Po wzmocnieniach obwodu nadszedł czas uzupełnienie rotacji WKS-u pod koszem. Nowym zawodnikiem koszykarskiego Śląska został potężny środkowy - Ákos Keller! Węgier podpisał kontrakt na jeden sezon z opcją przedłużenia na następne rozgrywki.

  • fot. WKS Śląsk

    fot. WKS Śląsk


Keller to znane w Europie nazwisko – nowy nabytek WKS-u w ostatnich latach bronił barw m.in. francuskiego Pau-Orthez czy chorwackiego KK Zadar – klubów grających regularnie w europejskich pucharach.  Od dekady regularnie występuje też w swojej kadrze narodowej, której jest silnym punktem.

Biorąc pod uwagę jego imponujące warunki fizyczne (208 cm, 105 kg) Keller dysponuje rzadko spotykaną szybkością, mobilnością i techniką użytkową. Z pewnością daleko mu do charakterystyki typowego centra -  swoją grę opiera nie tylko na obecności w strefie podkoszowej, ale stara znajdować się w różnych miejscach parkietu, biega do kontr, straszy swoich rywali również ułożoną ręką i rzutem z dystansu.

Nie można jednak zapominać, że ze swoim kozłem i rzutami hakiem równie dobrze odnajduje się w polu 3 sekund, a  dzięki gabarytom i wspomnianej zwinności świetnie spisuje się zarówno w akcjach typu pick’n’roll, jak i pick’n’pop.

Akos Keller to kolejny zakontraktowany w Śląsku zawodnik. Wcześniej do WKS-u dołączyli Gerrett Nevels, Elijah Stewart, Artur Łabinowicz i Strahinja Jovanović, a kontrakty przedłużyli Kacper Gordoń i Michał Gabiński.Zgłoś uwagę