Śląsk wygrywa w Armenii. Dobry wynik przed rewanżem

Śląsk Wrocław wygrał 4:2 z Araratem Erywań w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Gole dla WKS-u strzelali: Robert Pich (dwie), Wojciech Golla i Fabian Piasecki.

  • Śląsk Wrocław znów wygrał w eliminacjach Ligi Konferencji Europy /fot. Tomasz Hołod

    Śląsk Wrocław znów wygrał w eliminacjach Ligi Konferencji Europy /fot. Tomasz Hołod


– Nie chcę wystawiać ocen dla drużyny. Celem było zwycięstwo, cieszą też cztery gole na wyjeździe, co nieczęsto się zdarza. Dążymy do tego, by zespół zdobywał jak najwięcej bramek. Wiedzieliśmy, że w Armenii bedzie bardzo trudno i cieszymy się z dwubramkowej zaliczki przed rewanżem – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Śląska Jacek Magiera.  – dodaje. – Poza tym, to ważny moment dla naszego zespołu i każdego piłkarza, ponieważ gramy co trzy dni. Do tego podporządkowujemy nasze przygotowania. Za chwilę pierwszy mecz w ekstraklasie, rewanż i kolejny ligowy mecz. Dlatego ważna jest regeneracja, ale już czekamy na następne spotkania – dodał.

Czytaj więcej: Śląsk celuje w puchary. Rusza sezon ekstraklasy

WKS już na samym starcie rozgrywek nie ma czasu na odpoczynek. Najpierw wrocławianie rozegrali dwa mecze z Paide Linnameeskond z Estonii, a następnie udali się do Armenii na mecz z Araratem. Z kolei już w niedzielę rozpoczną walkę o mistrzostwo Polski spotkaniem z Wartą Poznań.

Rewanż z Araratem Erywań 29 lipca o godz. 20 na Stadionie Wrocław. 

Ararat Erywań – Śląsk Wrocław 2:4

Gole: Juan Bravo 49, Razmik Hakobjan 84 - Wojciech Golla 20, Fabian Piasecki 50, Robert Pich 70, 90

Ararat Erywań: Wsiewołod Jermakow - Juan Bravo (81, Robert Hakobjan), Marko Prljević, Hrajr Mkojan, Żirajr Margarjan - Alik Arakeljan (61, Dawit Manojan), Dimitrije Pobulić (71, Igor Stanojević), Karen Muradjan, Serges Déblé (72, Yacouba Silue), Edgar Malakjan (61, Razmik Hakobjan) - Mory Koné.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Dino Štiglec - Patryk Janasik (74, Bartłomiej Pawłowski), Krzysztof Mączyński (81, Petr Schwarz), Rafał Makowski, Róbert Pich, Víctor Garcia - Fabian Piasecki (65, Waldemar Sobota), Erik Exposito.Zgłoś uwagę