Śląsk Wrocław udostępnił aplikację mobilną

Oficjalna aplikacja mobilna Śląska Wrocław jest już dostępna. Od teraz każdy kibic WKS-u może mieć najświeższe wiadomości o ulubionej drużynie w zasięgu swojego smartfona. Pobranie aplikacji jest zupełnie darmowe.


Nowa platforma stwarza możliwość nieustannego dostarczania multimedialnych treści, szczególnie w dzień meczowy, co obecnie jest wyrazem oczekiwań kibiców. Aplikacja uruchomiona została w wersji podstawowej, na urządzenia pracujące na systemie Android, który jest dominującym systemem operacyjnym wśród odbiorców. 

W pierwszej kolejności klub chce ocenić potencjał aplikacji (liczbę pobrań, aktywnych użytkowników), a także ukierunkować jej dalszy rozwój, obserwując trendy oraz uwzględniając życzenia kibiców. Kolejna odsłona (przygotowana także z myślą o platformie iOS) sprzyjać będzie interakcjom podczas dnia meczowego i umożliwi większe zaangażowanie fanów.

Aplikację stworzyła wrocławska firma CoDream Studio, co jak zaznaczają w klubie, wpisuje się w strategię działań marketingowych opartych o partnerstwa z lokalnymi firmami. Aplikacja opiera się na intuicyjnym menu, w którym znajduje się m.in. kategoria aktualności, terminarz meczów, tabela Lotto Ekstraklasy, statystyki zawodników czy skróty do materiałów Śląsk Wrocław TV. Istotną funkcją będzie możliwość otrzymywania powiadomień o nowościach. Co więcej, użytkownicy aplikacji o części z nich zostaną poinformowani jako pierwsi.

– Od początku tworzenia najważniejsze było dla nas zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. Pozwoliły one stworzyć aplikację stabilną w pracy oraz zwiększyć szybkość działania oprogramowania. Jesteśmy przekonani, że oddajemy fanom Śląska aplikację która jest na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że będą oni zadowoleni ze sposobu jej działania, jak również liczymy na ich pomoc przy opracowywaniu kolejnych wersji oraz wprowadzaniu ewentualnych poprawek – mówi Piotr Wodzyński z CoDream Studio. 

Aplikację można pobrać ze Sklepu Play, więcej informacji na slaskwroclaw.pl.Zgłoś uwagę